Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Chcimírka Schillerová a neválek Babiš: Musíme se chystat na útok Ruska, varuje Šándor

Chcimírka Alena Schillerová a neválek Andrej Babiš: Musíme se chystat na útok Ruska, říká Andor Šándor
Zdroj: koláž eXtra.cz/Martin Procházka, profimedia, se souhlasem TV Nova
+ Dalších 6 fotografií
PODIVNOSTI

ANO jede podle řady kritiků poměrně naivní, populistickou a velmi nebezpečnou rétoriku ve stylu „my nechceme válku, nechceme zbrojit, chceme mír“. Podle vyjádření bezpečnostního poradce, generála Andora Šándora pro eXtra.cz, možná ale vůbec netuší, jaká je situace a jak je vážná.

Andrej Babiš a Alena Schillerová: Podivná slova o touze po míru

Kritici upozorňují, že v současné situaci je třeba se připravovat na nejhorší, a varování Andreje Babiše, že pokud se znovu dostane k moci, že se pokusí zrušit smlouvu ke stíhačkám F-35 (sdělil webu novinky.cz), s odůvodněním, že jde o útočné stroje, zatímco on válku nechce, touží jen po obraně, považují někteří za absurdní a hodné populistického politika.

Dokonce říkají, že tím pádem by taky mohl vojáky připravit o zbraně, které by nedejbože mohly po někom střílet.

I šéfka poslanců ANO a milovnice pávů a selfíček Alena Schillerová neustále opakuje šéfova slova o tom, jak chce mír (jako by snad někdo chtěl válku). A bezprecedentně oba útočí na náčelníka generálního štábu, který varuje, že se musíme připravovat na případný konflikt. To ostatně ve shodě říkají všichni evropští vojáci.


Andor Šándor: Rušit stíhačky? Neprofesionální

Co si o této rétorice ANO, cílící na voliče nesystémových stran, myslí bezpečnostní poradce Andor Šándor?

„V tak důležité věci, jako je obrana této země, by politická reprezentace měla najít shodu. Pokud se ale již něco podepíše, byť se dnes můžeme bez znalosti obsahu smluv domnívat, že se možná daly sjednat výhodnější podmínky, tak by se to dál nemělo zpochybňovat. Nedělá to dobrý dojem, nepůsobí to dobře na naše partnery,“ varuje generál.

Chceš-li mír, připravuj se na válku

Co se týče prohlášení zástupců opozičního hnutí, je vůči nim mírný, i když situaci vidí zcela jinak.

„Všechny výroky zástupců ANO neznám napřímo, tak nevím, nakolik jsou autentické. Nic proti míru nemám. Souhlasím se rčením ‚Chceš-li mír, připravuj se na válku‘. Jsem zastáncem toho, že se silným každý druhý vyjednává. Že dobře vyzbrojená armáda a stát odhodlaný se bránit už je něco, co může odradit případného agresora. On sice bude vědět, že vás porazí, ale bude také vědět, že ho to bude stát hodně,“ vysvětluje svůj postoj.

„Nechci proto jejich slova přímo odsuzovat, ale některá prohlášení je třeba zasadit do reálné situace, než v které řečník myslí, že je,“ sdílí Šándor, jako by naznačoval, že Babiš se Schillerovou možná nemají přesné informace o vážnosti situace.


Skandální výrok o NATO

Andrej Babiš na sebe podivně upozornil už před rokem, když v prezidentské kampani, v níž drtivě prohrál s Petrem Pavlem, prohlásil, že v případě napadení Polska by mu nepřišel na pomoc. A to přesto, že jsme partneři v NATO.

Způsobilo to mezinárodní rozruch (viz například novinky.cz) a ve světě mu to neudělalo pěknou vizitku. Sice se pak snažil vymlouvat na tlak moderátora a tvrdil, že to tak nemyslel, příliš důvěry jeho obhajoba ale nevzbudila.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy