Neustále se snažíte zvelebit svůj domov, ovšem stále se v něm necítíte perfektně? Možná za to můžou maličkosti, které brání průchodu harmonické energie. O které věcí jde? Možná vás to samotné zarazí, ale i tyto věci můžou škodit.

1. Sušené květiny

Nejenže sušené kvítí už dávno vyšlo z módy, jde také o lapače prachu a lapače pozitivní energie. Podle feng-šuej představují právě sušené květiny stagnující energii, která rozhodně není ničím prospěšná. Navíc jde o symbol smrti, a tak se jich radši zbavte a zaměňte je za živé.

2. Staré oblečení

Je vám líto vyhodit staré oblečení, které jste už ovšem roky nepoužili? V tom případě děláte velkou chybu. Mějte na paměti, že pokud toužíte po novém, je potřeba rozloučit se se starým. Toto moudro neplatí pouze u oblečení, ale i u vztahů a pocitů, a tak se jím řiďte.

3. Nefunkční spotřebiče

Asi každý z nás by doma našel nefunkční mobil nebo walkman, který bůhví proč nevyhodíme. Podle učení feng-šuej je elektronika silou a mocí, což ovšem platí pouze v případě, že funguje. V opačném případě vám může způsobit velké problémy jak ve vztazích, tak v zaměstnání či dokonce zdraví.

4. Prošlé léky

Ruku na srdce, kdo pravidelně třídí lékárničku a sleduje datum spotřeby? Shromažďování prošlých léků je nebezpečné jednak pro vaše zdraví, ale i pro vaši energie, kterou se snažíte dostat do harmonie. Pokud vám tedy doma nejde navodit pocit relaxace, projděte si svou lékárničku.

5. Zkažené potraviny

No, je sice pravda, že na obalech potravin jsou napsaná data minimální spotřeby, ovšem nechávat v lednici nahnilé věci nebo nacházet pravidelně v chlebníku nazelenalý chléb není vůbec dobrým znamením. Podle feng-šuej přijímají potraviny lásky, a tak je potřeba se podle toho k nim chovat. Jednoduše řečeno, plná lednice prošlých potravin může pořádně zamávat s vašimi vztahy.