Mysleli jste si, že štěstí závisí na okolí a na věcech, které právě prožíváte? Pak jste na velkém omylu a budete muset přehodnotit své myšlení. To, jakou máte náladu a jak se k jednotlivým životním situacím stavíte, je totiž jen a jen vaše věc. Pojďte tedy hodit stres za hlavu a naučte se být šťastná.

1. Bez nadhledu to nepůjde

Pokud se budete brát neustále vážně a nebudete se umět povznést nad problémy, bude se vám pocit štěstí navozovat opravdu složitě. Zkoušejte i na těch nejvíc negativních a nepříjemných situacích hledat pozitiva. Dejte si to za úkol a uvidíte, že po pár dnech získáte naprosto jiný pohled na život.

2. Humor – náš nejlepší pomocník

Když se budete umět nepříjemným věcem zasmát a pak se zvládnete zasmát i sami sobě, máte z poloviny vyhráno. Koukejte se na svůj život jako na dlouhé divadelní představení a pak není důvod se nesmát, protože po každé smutné scéně přichází i scéna veselá. Navíc valná většina problémů se vás netýká a toho si važte.

3. Vnímejte pocit spokojenosti

Naučte se vnímat všechny své pocity, a to ne jen ty negativní. Zapamatujte si, jaké je být spokojený a šťastný. Pocity a emoce se dají naučit, a tak si je můžete kdykoli navodit pouhou myšlenkou, musíte je ovšem důkladně znát.