Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Chcete vyvolávat duchy? Pozor, abyste nerozpoutali peklo!

Zdroj: profimedia.cz
duchové a tajemno
Vyvolávání duchů neboli spiritismus by nemělo být bráno na lehkou váhu. Tyto seance jsou populární hlavně u adolescentů, ale ve skutečnosti nejde o společenskou zábavu, ale cestu, jak posunout sebe sama k hlubšímu poznání života. Navíc s nadpřirozenem si není radno zahrávat! Je komunikace se zemřelými nebezpečná? Jak probíhá? A jak se může toto duchaření zvrtnout? Více se dozvíte v článku!

Komunikace s dušemi zemřelých

Moderní spiritismus je relativně mladý, a to z 19. století, snaha kontaktovat mrtvé je však známa od nepaměti. A není se čemu divit. Snad každý zažívá tu děsivou tíhu - smrt. Lidé, které tolik milujeme, tu dnes jsou a zítra už být nemusí.

Lidé se snaží vysvětlovat zážitky a jevy spojené se spiritistickými seancemi různě. Počínaje těmi, kteří věří, že komunikují s dušemi zemřelých, přes ty, kteří tvrdí, že se jedná pouze o naše nevědomí, případně jakési informační pole, až po skeptiky, kteří vše vysvětlují halucinacemi či podvody.

Pokud se pak podíváte na všechny tyto jevy ve světle bible, opět nám bude zřejmé, odkud vítr vane.

Místa duchů

Oblíbená pro tyto seance jsou místa, kde údajní duchové nejčastěji sídlí - místa nepřirozených úmrtí, hřbitovy, hrady, stará stavení, apod. Někteří vyvolávání duchů vyhledávají ze zvědavosti, jindy seance doporučují někteří alternativní léčitelé, kteří věří, že mnohé naše problémy či nemoci jsou způsobeny lpěním na zemřelých, čímž jejich duše nechceme pustit na druhou stranu. Proto nám způsobují problémy a je nutné je propustit.

Jak spiritistická seance probíhá?

Několik lidí usedne ke kulatému stolu, zvolí si tzv. médium, skrze které má přivolaný duch komunikovat, a při zapálené svíčce provádějí různé rituály přivolání. Používají se k tomu okultní předměty, např. spiritistické tabulky, skleničky apod. Po přivolání ducha upadne médium zpravidla do transu, který může být doprovázen různými nezvyklými tělesnými projevy, zvuky, mluvením jiným hlasem, ale i nadpřirozenými jevy (padání nábytku, děsivé zvuky, prudká změna teploty v místnosti apod.).

Poté se přihlásí nějaký zemřelý, který odpovídá zúčastněným na pokládané otázky. Onen zdánlivý duch podává mnohdy informace, které médium nemůže znát, čímž si u zúčastněných získává důvěru. Na závěr této seance se duch tzv. odvolá, a ta je ukončena.

Kontakt se záhrobím a následné peklo!

Pokud chcete vyvolávat duchy pouze pro zábavu, ze zvědavosti, nebo z frajeřiny před přáteli, raději tento záměr nerealizujte. Pracujete s energií, která by mohla být škodlivá a nevratná! Stejně tak byste se měli vyhnout vyvolávání duchů pod vlivem alkoholu, drog i negativních emocí. Během seance totiž přitahujete takové síly, jaké samy vyzařujete! Duchy byste neměli

vyvolávat o samotě, jde jak o vaši bezpečnost, tak spojení energií, díky nimž se můžete s duchy spojit.

Zlý duch pronásledoval studentky

Skupinka indických studentek se v roce 2003 rozhodla komunikovat s duchy pomocí tabulky na automatické psaní. Nejprve se nic nedělo, ale následující dny byly hororové! Jednu z kamarádek našli ležet na zemi v mdlobách. Dívka později vylíčila, jak se v noci probudila a spatřila za sebou jakýsi rozmazaný stín. Co bylo dál, nevěděla, protože v té chvíli ztratila vědomí. Další ze studentek skončila v nemocnici, protože upadla do těžkých mdlob.

Po probrání, vyprávěla: „Něco mě sedělo na hrudi. Chtělo mě to uškrtit!“ V nemocnici postupně skončily i další dívky seance. Přivolaná okultistka dívkám sdělila, že nevědomky vyvolaly zlého ducha. Aby se ho zbavily, musí mu nabídnout svou krev. Teprve potom odejde!

Skutečně se tento příběh stal? A lze si jen tak beztrestně pohrávat s nadpřirozenými silami?

Související články

Další články