Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Chcete vyšší plat? A umíte si o něj vůbec říct? 4 rady, jak jednat se šéfem

Jste na své pozici už 3 roky, s vaším platem se nehnulo ani jednou a povinností a zodpovědnosti přibývá. Že by čas na zvýšení platu?? Tak si pojďme dneska říct, jak na to k vítěznému konci, a to i za situace, kdy si myslíte, že šéf není normální (je magor a přísňák). Pojďte to zkusit, jak to funguje!

1. Začneme vlastní přípravou

Kolik chci mít nově na výplatní pásce? Na kolik se cítím a co je moje druhá nejlepší varianta? Stanovte si dvě částky a pod tu nižší nechoďte.

2. Co jsem dokázal?

Šéf chce vědět fakta, čísla, jasně prezentovaná. Zapomeňte na detaily. Shrňte si, co jste všechno dokázali za vaši praxi! Vyčíslení v procentech vypadá vždy nejlépe!

CHCETE LEPŠÍ PRÁCI? TADY JE NABÍDKA VOLNÝCH PRACOVNÍCH MÍST!

3. Cena na trhu práce

Zjistěte si, za kolik peněz se nabízí vaše pozice ve stejném oboru novým uchazečům. Možná budete překvapeni! Zároveň vám to dodá sebevědomí vyjednávat a nekývnout na první dobrou.

4. Jak chci, aby schůzka vypadala?

Tohle je nejdůležitější bod! Představte si, že schůzka probíhá. Co chci, aby se tam dělo, a jak se chci cítit? Co si budu ze schůzky odnášet? Na to všechno si pro sebe odpovězte, pak už na to nemyslete a věřte, že se to do puntíku splní!

Kdo je Monika Tutterová?

„Jsem životní a kariérní koučka a ve své praxi se zabývám tématy od partnerských vztahů přes motivaci, porozumění druhým, naučit se rozhodnout, stát si za svým, získat sebevědomí až po změnu v práci, a to všechno pro zajištění šťastného života! Ve všem vám pomůžu překonat možné bloky a strachy tak, abyste se cítili silní a šli si za svým. Pokud máte konkrétní dotazy, můžete mi je zaslat na adresu redakce@extra.cz. Ráda na ně odpovím.“

Související články

Další články