Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Chcete vidět Kajínka? Můžete na něj jít do divadla

Bude to komedie.
Divadlo Zaseto uvede divadelní komedii s názvem Kajínek.

Po úspěšné divadelní parodii Shoes Jana Krause, která na divadelní prkna přenesla známou televizní Show Jana Krause, přichází Divadlo Zaseto s komedií Kajínek.

„Neřešíme v příběhu vinu a trest propuštěného známého vězně Jiřího Kajínka nebo okolnosti, které vedly k jeho uvěznění. Naším cílem bylo ukázat divákům humornou formou policejní aparát a divadlem vykonstruované důvody útěku tohoto známého vězně. Neděláme si legraci z Jiřího a z celé kauzy. Děláme si srandu z vlastní vymyšlené konstrukce,“ říká principál Divadla Zaseto Martin Procházka.

Nápad zpracovat toto téma vzniklo náhodně v roce 2016, když Procházkovi zůstaly policejní uniformy z právě dokončeného celovečerního filmu Pavel, který produkoval. V komedii Kajínek, která přichází na divadelní prkna v autorské hře jako první svého druhu a která měla být původně muzikálem, diváci uvidí fiktivní pohled do útrob věznice a plzeňské policejní centrály. Přináší pohled na chaotické policejní složky.

V příběhu se rozkrývají divadlem smyšlené důvody Kajínkových útěků, tedy především hledání klidu před dosahem médií a otravných obdivovatelek této vězeňské celebrity. Zparodovaný námět dává inscenaci velký prostor pro komedii.

Představení trvá hodinu a půl bez přestávky. Premiéra je naprogramována na neděli 19. listopadu v prostorách Malostranské besedy v Praze.

Mohlo by vás zajímat

Další články