Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Chcete vidět Kajínka? Můžete na něj jít do divadla

Chcete vidět Kajínka? Můžete na něj jít do divadla
Zdroj: Divadlo Zaseto
Divadlo Zaseto uvede divadelní komedii s názvem Kajínek.

Po úspěšné divadelní parodii Shoes Jana Krause, která na divadelní prkna přenesla známou televizní Show Jana Krause, přichází Divadlo Zaseto s komedií Kajínek.

"Neřešíme v příběhu vinu a trest propuštěného známého vězně Jiřího Kajínka nebo okolnosti, které vedly k jeho uvěznění. Naším cílem bylo ukázat divákům humornou formou policejní aparát a divadlem vykonstruované důvody útěku tohoto známého vězně. Neděláme si legraci z Jiřího a z celé kauzy. Děláme si srandu z vlastní vymyšlené konstrukce," říká principál Divadla Zaseto Martin Procházka.

Nápad zpracovat toto téma vzniklo náhodně v roce 2016, když Procházkovi zůstaly policejní uniformy z právě dokončeného celovečerního filmu Pavel, který produkoval. V komedii Kajínek, která přichází na divadelní prkna v autorské hře jako první svého druhu a která měla být původně muzikálem, diváci uvidí fiktivní pohled do útrob věznice a plzeňské policejní centrály. Přináší pohled na chaotické policejní složky.

V příběhu se rozkrývají divadlem smyšlené důvody Kajínkových útěků, tedy především hledání klidu před dosahem médií a otravných obdivovatelek této vězeňské celebrity. Zparodovaný námět dává inscenaci velký prostor pro komedii.

Představení trvá hodinu a půl bez přestávky. Premiéra je naprogramována na neděli 19. listopadu v prostorách Malostranské besedy v Praze.

Související články

Další články