Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Chcete si vydělat na letní dovolenou? Máte šanci: Stačí vysvětlit původ obřího lovce

Kde se lovec vzal?
V Austrálii řeší už dlouhých dvacet let jednu velkou záhadu. Na jihu země se nachází obrovská rytina lovce, který za ta léta získal přezdívku Marree Man. Problémem je, že nikdo absolutně netuší, kde se vzala, kdo ji vytvořil, nebo jak vlastně vznikla. Možná i právě proto se filantrop jménem Dick Smith rozhodl, že dá téměř osmdesát tisíc korun tomu, kdo tuhle záhadu vyřeší.

Austrálie si už dvacet let láme hlavu nad gigantickou rytinou ve tvaru neznámého lovce. Úkaz dostal jméno Marree Man. Obrazec lovce je zhruba čtyři kilometry dlouhý a nejlépe je vidět z výšky.

Vědci ani po dvaceti letech nedokážou přijít na to, kdo podobiznu vytvořil a ani za jakým účelem. Proto se filantrop Dick Smith rozhodl, že dá pět tisíc australských dolarů tomu, kdo by vysvětlil pravý původ záhadného lovce.

Informoval o tom server News.com. V roce 1998 proletěl touto oblastí pilot Trevor Wright a všiml si podivného úkazu. Od té doby je rytina jednou velkou záhadou. Pokud stále nevíte, kde byste vzali na letní dovolenou, tak tady je šance „lehce“ získat osmdesát tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články