Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Chcete shodit povánoční kila? Pomocí těchto 5 diet budete zase jako proutek!

Chcete shodit povánoční kila? Pomocí těchto 5 diet budete zase jako proutek!
Zdroj: pixabay
hubnutí
Vánoce z hlediska váhy každoročně potrápí na tisíce Čechů. Sváteční obžerství si vybírá svou daň a pojídání cukroví, řízků a salátu se odráží na číslech, která vám váha ukazuje. Jak ale rychle shodit kila, která jste přes Vánoce tak rychle nabrali?

Existuje nespočetné množství diet. Některé z nich jsou méně zdravé, jiné více, ale účelem všech je jedna a ta samá věc - úbytek váhy. Ať už si přejete zhubnout rychle, nebo si na lichotivá čísla na váze počkáte, zaručeně existuje ideální způsob hubnutí, který vám bude vyhovovat. Těchto 5 diet se nemusíte bát vyzkoušet!

Military diet

Military diet, neboli vojenská dieta, je jedním z těch nejrazantnějších způsobů hubnutí. Její výhoda spočívá v rychlém úbytku váhy a vyloučení jojo efektu. Třídenní plán nabízí možnost zhubnout tři kila, bude vás to stát ale hodně přemáhání. Jedinou odměnou za celodenní odpírání pořádné dávky jídla vám bude zmrzlina, která je podle plánu součástí večeře.

Dieta Haylie Pomroy

Haylie Pomroy je výživovou poradkyní celebrit, mezi její klienty se řadí například i Reese Witherspoon Tento program, jehož cílem je opět rychlý úbytek váhy, sestavila tak, abyste ho mohli dodržovat i delší dobu podle toho, kolik kilogramů potřebujete zhubnout. Dieta spočívá v nízkém přijmu kalorií a pestré stravě. Nejdůležitější součástí plánu je speciální čaj, který byste měli popíjet místo klasického čaje či kávy. K jeho přípravě je zapotřebí 6 limetek, lžička kurkumy, 14 pytlíků pročišťujícího čaje, 4 litry vody. Tuto směs vařte po dobu dvou až pěti minut a následně nechte hodinu odstát.

Americká dieta

Tato dieta spočívá ve čtrnáctidenním procesu, vzhledem k tomu není vhodná pro všechny. K jejímu dodržení je potřeba silná vůle a velké odhodlání zhubnout, celé dva týdny si totiž budete pochutnávat jen na třech malých porcích jídla denně. Pokud ale máte problémy s vysokým krevním tlakem či chudokrevností, této dietě se vyhněte obloukem. Americká dieta funguje na jednoduchém principu minimalizace příjmu kalorií. První dva dny vás místo vydatné snídaně čeká pouze šálek černé kávy s jednou kostkou cukru. Ač se to zdá neobvyklé, kostka cukru je pak několikrát i součástí večeře.

Chilli dieta

Tato dieta, stejně jako všechny, jejichž účelem je dopomoci člověku k rychlému odbourání kil, spočívá především v omezení příjmu kalorií. Oproti ostatním je ale výjimečná tím, že během ní musíte zkonzumovat opravdu velké množství pálivých papriček. Chilli papričky svou pikantností podporují trávení, pomáhají nastartovat metabolismus a díky jejich pojídání se zahřejete a zpotíte, což vám pomůže efektivně odbourávat kalorie. Dávejte si ale pozor, abyste to s konzumací papriček nepřehnali. V takovém případě si můžete otupit chuťové buňky a co hůř, mohou se u vás objevit zdravotní problémy, jako jsou žaludeční vředy.

Tekutá dieta

Už z názvu je jasně pochopitelné, že tento způsob hubnutí je nejdrastičtější ze všech zmíněných. Po celou dobu dodržování tekuté diety byste měli pouze pít, a to vodu, stoprocentní džusy, ideálně vyrobené doma, čaje a vývary. Záleží jen na vás, kolik jídel si nahradíte tekutinami a jak rychle si přejete zhubnout.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy