Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Chcete se roztéct dojetím? Mrkněte na 10 magických fotek zvířat a malých dětí a začnete šišlat!

Americký Středozápad má své nezaměnitelné kouzlo.
Zdroj: Archiv
+ Dalších 6 fotografií

Jake Olson je mnohokrát oceněný profesionální fotograf a grafik z Nebrasky, který se specializuje na snímky zvířat a malých dětí.

"Nejraději fotím tady, na americkém Středozápadě. Fascinuje mě zdejší venkovská krajina – azurově modré nebe, pole plná zlatých obilných klasů, krásné západy slunce, prašné cesty… Jsou tu skutečně krásné scenérie," vysvětluje Jake.

Životní příběh tohoto talentovaného umělce je stejně inspirativní, jako jeho tvorba. Věřte, nebo ne, ale svůj první digitální fotoaparát si pořídil teprve v osmatřiceti letech. Do té doby pracoval ve šperkařském průmyslu a stýkal se s mnoha slavnými klenotníky. Je tak živoucím důkazem toho, že nikdy není příliš pozdě začít s něčím, co vás opravdu baví a naplňuje.

"Možná se jednalo jen o nastupující krizi středního věku, ale uvědomil jsem si, že moje současné zaměstnání mě už nějakou dobu neuspokojuje. Oproti tomu focení mě vždy hodně lákalo, jen mi na něj nikdy nezbýval čas. Začal jsem mít pocit, že pokud to alespoň nezkusím, jednoho dne toho budu hořce litovat. Takže jsem zkrátka zašel do obchodu a pustil se do toho," říká se smíchem Jake.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy