Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Chcete se dožít více jak 100 let a nikdy nemít rakovinu? Známe zaručený recept!

Lidé kmene Hunza jsou údajně potomky Alexandra Velikého.
Zdroj: instagram.com/dawn_dot_com
+ Další 2 fotografie
V pákistánských horách Hunza žijí lidé, kteří se dožívají více jak 120 let. Jak to dělají?

O tom, že strava je alfou i omegou zdraví a stojí za většinou našich nemocí, slýcháme dnes a denně. Stejně nám to ale jde druhým uchem hned zase ven a těla si pořád huntujeme chemickými hnusy ze supermarketů. To je ostatně hlavně česká specialita, o čemž svědčí i světové prvenství v počtu nemocných rakovinou tlustého střeva.

Pakliže ani vědomí tohoto statistického faktu vás nedokáže donutit ke změně stravovacích návyků, snad vás aspoň trochu namotivuje pozoruhodný národ z pákistánských hor Hunza.

Tito lidé se totiž můžou nejenom pyšnit mladistvým vzhledem i v pozdějším věku, ale hlavně dlouhým životem, který neprovází skoro žádné nemoci. Někteří z nich se dožívají dokonce i více jak 120 let!

Jejich tajemství? Jak už napovídáme v úvodu, právě strava plná chemicky a tepelně neupravených potravin. Ořechy, luštěniny, ovoce a zelenina a minimum masa a mléčných výrobků – taková je sestava jejich jídelníčku. Potrpí si přitom na střídmé stravování a většinou jí pouze snídani a oběd. Naše oblíbené svačinky během celého dne jsou jim naprosto cizí.

Za pevné zdraví ale nejspíše vděčí hlavně obyčejným meruňkám! Jejich pěstování je zde hodně populární a kromě konzumace samotných plodů a šťávy z nich místní obyvatelé pojídají meruňková jádra plná vitamínu B17, zabijáka rakovinných buněk.

Není pak asi k podivu, že zdejší ženy rodí až do 65 let. Je to zkrátka opravdu magický podhorský národ a závisí už jenom na nás, co si z jejich způsobu života odneseme!

Související články

Další články