Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Chcete se dožít stovky? Jezte pravidelně těchto 5 potravin!

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Máte strach ze smrti a chcete žít co nejdéle? Máte plány ještě na padesát let a nechcete z tohoto světa odejít předčasně? Tak to přemýšlíte jako muž Bernardo Lapallo, který se dožil 113 let. A to jen díky tomu, že si vzal k srdci vše, co mu v 8 letech řekl jeho otec. Doporučil mu totiž těchto pět potravin, aby se dožil stovky!

Bernardo si za svůj život zažil už opravdu hodně. Přestože mu je neuvěřitelných 113 let, je samostatný a vše si dělá sám. Dokonce si pamatuje, když po ulicích ještě nejezdila auta, ale koňské zápřahy. Jeho tajemství dlouhověkosti se skrývá hlavně ve stravě. Těchto pět potravin mu doporučil jeho otec. Ten byl totiž lékařem a chtěl, aby celá jeho rodina byla zdravá a šťastná

1. Skořice

Skořice snižuje hladinu cukru v krvi a tím brání vzniku cukrovky a intolerance těla na inzulín Kromě toho snižuje cholesterol v krvi, potlačuje záněty v těle. Má také vliv na zneškodnění bakterií a virů, které jsou hlavními příčinami infekcí.

2. Med

Med je důležitý pro lidskou výživu, protože obsahuje mnoho nutričních látek, které tělo potřebuje a neumí si je vzít z normální stravy. Je také bohatý na antioxidanty, které snižují stres a chrání vaše DNA před mutací. To je důležité hlavně v době, kdy člověk stárne Zmutovaná DNA může totiž být spouštěčem rakoviny.

3. Česnek

Už po celá staletí se česnek používá jako lék, který snižuje vysoký krevní tlak. Také umí bojovat proti rakovinovým buňkám a snižuje riziko srdečních onemocnění. Nejlepší na česneku je to, že česnek funguje i upravený a pořád účinkuje Takže ať už si ho dáte do jídla, jíte syrový nebo si z něj uděláte polévku, pořád bude léčit.

4. Čokoláda

Kakao, ze kterého se čokoláda vyrábí, je jednou z nejužitečnějších potravin vůbec. Obsahuje velké množství antioxidantů a minerálů. Nejlepší je tmavá čokoláda, protože obsahuje aspoň 70 % kakaa a je výborná jako prevence proti depresím. A jak se říká, psychika bývá také často jednou z hlavních příčin psychických i fyzických onemocnění

5. Olivový olej

Tento olej je ten nejužitečnější pro člověka. Zdravé tuky chrání před srdečními a cévními onemocněními, jsou potřeba pro správnou činnost mozku a celé řady dalších životních funkcí. Podle posledních výzkumů obsahuje olivový olej složky, které mají silné protirakovinné účinky. Dokáže je zničit během hodiny. Také účinkuje proti zánětům, osteoporóze, také jako prevence Alzheimerovy nemoci a dalších obtíží způsobených věkem.

Související články

Další články