Je jedním z mála svého druhu, a navíc patří nejen mezi nejvzácnější, ale taky nejdražší. Modrý diamant, který by se blížil hodnotě padesáti karátů, je skutečná raritka a tenhle se svými pětačtyřiceti bude nejspíš zabarikádován někde ve vitríně jako obdivuhodný kousek, než aby jej nějaká žena nosila na ruce.

No jen si představte, že ztratíte prsten za 190 milionů korun. Přesně za tolik se vydražil v londýnské aukční síní Bonhams tento vzácný prsten Bulgari s obrovským modrým diamantem.

Má za sebou hodně divokou historii, pochází z Indie a byl ukraden z královských klenotů za doby Velké francouzské revoluce, poté propašován do Londýna a nakonec skončí ve washingtonském historickém muzeu Smithsonian.

Jeho nebesky modrá barva je způsobena tím, že se atomy boru a atomy uhlíku netradičně smísily a to ovlivňuje lom světla, který pak vzácnému kameni propůjčuje takový vzhled. Bohaté dámičky si tak budou muset nechat zajít chuť na exkluzivní šperk, protože historici takovou vzácnost jen tak z ruky, respektive z bezpečnostního zařízení nedají.