Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Chcete být v balíku? Kajínek vám dá milion korun. Má to ale háček...

Chcete být v balíku? Kajínek vám dá milion korun. Má to ale háček...
Zdroj: FTV Prima
+ Další 4 fotografie
Peníze
Jiřího Kajínka (57) odsoudili za dvojnásobnou vraždu. Po celou dobu jeho procesu, který je všem Čechům dobře známý, tvrdil, že je nevinný, a tvrdí to dodnes. Loni v květnu byl po 23 letech osvobozen díky prezidentské milosti a nyní nabízí milion korun tomu, kdo přinese důkaz o jeho skutečné nevině.

Psal se rok 1993. 30. května dostal Kajínek doživotí. V borských zatáčkách v Plzni měl zastřelit podnikatele Štefana Jandu (†27), jeho bodyguarda Juliana Pokoše (†30) a zranit Vojtěcha Pokoše (50), dalšího bodyguarda.

Jiří Kajínek po celou dobu tvrdí, že je nevinný. O obnovu procesu žádal třikrát už za mřížemi a jde mu o ní i teď. V současné době nabízí jeden milion korun tomu, kdo mu poskytne relevantní důkaz o tom, že činy, ze kterých byl v minulosti obviněn, nikdy nespáchal.

„Ten, kdo ví o důkazu, respektive mi ho poskytne a tento povede ke zproštění obžaloby v mém známém trestním případu, respektive k vyslovení neviny Jiřího Kajínka, tedy mě, soudem, může ode mě získat jeden milion korun českých,“ řekl Kajínek. Informace o výzvě zveřejnil Blesk.cz.

Související články

Další články