Chtěla byste dítě, ale zdravotní stav vám to nedovoluje a adopci považujete za nepřípustnou? Není problém, v Indii totiž existuje tzv. baby farma, kde vám dobrovolnice odnosí ve své děloze vaše vajíčko oplozené vaším partnerem. Narozené dítě tak bude jenom vaše. Není to však levné, náklady na oplodnění a těhotenství se pohybují kolem 17 000 liber plus odměna pro náhradní matku 4700 liber, což je dohromady v přepočtu víc než půl milionu korun.

Největší poptávka po téhle „službě“ směřuje ze západních zemí jako Velká Británie nebo Austrálie, kde je náhradní mateřství stále nelegální. Dobrovolnice nejčastěji tvoří chudé vesnické ženy, u kterých se předpokládá zdravý životní styl. Klinika v Indii tak „vyrobila“ už přes 700 dětí. Náhradní mateřství je také k dispozici v některých částech Spojených států, kde je však pětkrát dražší než v Indii.

Dobrovolnice Sarla Patelia odnosila chlapečka v roce 2008 a dvojčata v roce 2012. Za obdržené peníze se mohla s rodinou přestěhovat z chatrče do dvoupatrového domu a zaplatit operaci nemocnému manželovi, která mu zachránila život.

Někteří rodiče se mohou bát, že by náhradní matka nechtěla dítě po narození odevzdat. Jejich obavy jsou však zbytečné, protože ženy tuhle věc podstupují hlavně z finančního důvodu.