Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

CHCEME LETNÍ ČAS, hlásí Češi! Proti jsou ale vědci a vláda: Co jim vadí?

+ Další fotografie
Problém s časem
V internetových diskuzích mezi českými občany jednoznačně vládne názor, že pokud bude ukončeno střídání času, jak by ráda učinila Evropská komise, tak by se měl zachovat letní čas. Úplně opačný názor má ale vláda v čele s Andrejem Babišem. Pro zimní čas jsou také vědci, kteří se zabývají výzkumem biologických rytmů.

Česká vláda o střídání času diskutovala v závěru středečního jednání. Sám premiér Andrej Babiš je toho názoru, že by bylo nejlepší ponechat zimní čas. A stejný názor mají prý i ostatní členové vlády.

Jako důvod Babiš uvedl například to, že „se dětem nechce chodit v létě spát, když je ještě po 21:00 světlo“.

Podobně na střídání času nahlížejí vědci, kteří ale argumentují tím, že zimní čas podle výzkumů zlepšuje kvalitu spánku, je zdravější pro lidské srdce a má pozitivní vliv na tělesnou hmotnost. V úterní tiskové zprávě to uvedl Fyziologický ústav Akademie věd ČR (AV ČR).

Většina „běžných“ občanů si ale přeje letní čas. Nejspíše i z toho důvodu, že se jim líbí fakt, že je pak delší dobu světlo.

Jak jste na tom vy? Nebojte se a vyjádřete svůj názor v diskuzi pod článkem.

Mohlo by vás zajímat

Další články