Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Chceme ji dostat do Česka, ale bude to složité: Splní se Tereze sen o návratu domů?

Chceme ji dostat do Česka, ale bude to složité: Splní se Tereze sen o návratu domů?
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 40 fotografií
osud pašeračky
Tereza Hlůšková (22) byla za pašování heroinu odsouzena na 8 let a 8 měsíců ve vězení, soudce jí napařil i pokutu ve výši zhruba 18 tisíc korun. Soudního stání s pašeračkou se zúčastnila i zástupkyně Velvyslanectví ČR v Islámábádu a ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení, které napovídá tomu, že by se Tereza v případě zájmu mohla vrátit do Česka a trest si odsedět ve vlasti.

Tereza Hlůšková byla na letišti v Láhauru zadržena poté, co bylo v jejím kufru nalezeno téměř 10 kilogramů heroinu. Už od té doby je v kontaktu s velvyslanectvím. "České velvyslanectví je s obviněnou Češkou v kontaktu od počátku případu a poskytuje jí konzulární pomoc v podobě kontaktů s rodinou či nabídkou zprostředkování právní pomoci," píše se v prohlášení.

Heroinová Tereza byla odsouzena na 8 let a 8 měsíců ve vězení a byla jí vyměřena pokuta ve výši 113 337 pákistánských rupií, v přepočtu tedy něco okolo 18 tisíc korun. "Proti rozsudku je možné podat odvolání k Vrchnímu soudu v Láhauru," říká Dr. Robert Řehák, zástupce ředitele tiskového odboru. Je téměř stoprocentně jisté, že Tereza odvolání skutečně podá.

Pašeračka v Pákistánu velmi často mluvila o tom, jak moc se touží vrátit domů. Až do poslední chvíle věřila, že bude zproštěna viny a dělala si plány, jak začne v Česku shazovat ve fitness centru kila, která z vězeňské stravy nabrala. Tyto fantazie se jí nesplní, pokud však bude mít zájem, zřejmě si alespoň bude moct odsedět trest ve vlasti. "Pokud si odsouzená Češka požádá u pákistánských úřadů o předání k výkonu trestu do ČR, pak ČR podnikne všechny nezbytné kroky to tomu, aby mohla být k výkonu trestu do ČR předána," sdělil Řehák.

I snahy o přesun Terezy Hlůškové do Česka však mohou být marné. Česká republika totiž nemá s Pákistánem podepsanou smlouvu o předávání k výkonu trestu, kterou Pákistán pro předávání dle svého právního řádu potřebuje. Podle Roberta Řeháka je však tato dohoda v jednání.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy