Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Charouzovi junioři vybrakovali Emiráty! Beckhäuser vyhrál, Ptáček třetí

Charouzovi junioři vybrakovali Emiráty! Beckhäuser vyhrál, Ptáček třetí
Zdroj: archiv Petra Ptáčka a Toma Beckhäusera
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Český fanoušek motorsportu má poslední dny doslova Vánoce. Jen před pár dny se dozvěděl, že ryze český tým Charouz Racing System pojede nadcházející sezonu ve formuli 2, navíc se na spolupráci dohodl s Ferrari. Teď je tu další parádní zpráva z prvního víkendu seriálu F4 v Emirátech, který se jel na okruhu F1 Yas Marina v Abú Dhabí.

Je dobré vědět, že je u nás spousta talentovaných jezdců. Možná neplní každý den titulní strany novin a časopisů, přesto si už v zahraničí vysloužili uznání. Tom Beckhäuser jel v minulé sezoně první závod v životě a hned ve formuli 4. Proto od něj nikdo prakticky nic nečekal. Měl se jen rozkoukat. Ani soupeři ho nebrali jako příliš vážného konkurenta. A ejhle, rodák z Klecan u Prahy dokázal, že na spřátelení se s monopostem rozhodně nepotřebuje extrémně dlouhou dobu.

Nejlepší proháněl prakticky od prvního kola. Není se čemu divit, že mu odborníci začali předpovídat velkou budoucnost. Jejich slova prokázal hned v prvním závodě letošní sezony v Abú Dhabí. Jeden ze závodů totiž dokázal vyhrát! „Je to super, mám obrovskou radost. Kdo by to byl před pár lety řekl,“ usmíval se sympaťák.

V hlavním městě Spojených arabských emirátů to však nebyla jediná česká radost. Ve stejném závodě totiž na „bednu“ dosáhl i patnáctiletý junior Petr Ptáček. A to při svém debutu ve formuli 4! Mladíček, který jako hodně velkých závodníků začínal na motokárách a byl tam superúspěšný, si snad ani nemohl přát lepší vstup do seriálu.

Ptáčkovým snem je jednou usednout do kokpitu formule 1 (už si to vyzkoušel jako testovací jezdec). Pokud se mu bude dál takto dařit a přidá ke svému nespornému talentu ještě něco navíc, určitě to není sen nesplnitelný. „Třetí místo je fajn, ale já chci vyhrávat. Doufám, že se to příště povede,“ přeje si česká naděje, která velmi netrpělivě čekala na 16. října 2017, kdy mu bylo 15 let a mohl usednout do formule 4. Asi nikoho příliš nepřekvapí, že oba jezdce zastupuje stejný manažer Antonín Charouz. Že by si už vychovával talenty pro F2, kde jeho tým spolupracuje s Ferrari Driver Academy?

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy