Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Charouz Racing System dokončil testy: Český tým je na start F2 připraven perfektně

Charouz Racing System dokončil testy: Český tým je na start F2 připraven perfektně
Zdroj: Dutch Photo Agency
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Velmi úspěšné předsezónní testy má za sebou jediný český tým v seriálu FIA Formule 2. Charouz Racing System na bahrajnském okruhu Sakhir dokázal, že se směle může měřit s těmi nejlepšími. Všichni se tak právem těší na první ostrý závodní víkend, který se na stejném místě koná už 6. až 8. dubna.

Už před pár týdny to na okruhu Paula Ricarda vypadalo velmi dobře. Antonio Fuoco i Louis Delétraz se s monoposty sžili rychle a i když ve Francii úřadovala spíš zima a sníh, Charouz Racing System si z jihu Evropy odvezl zajímavá data i zkušenosti. Během třídenního testování v Bahrajnu jen potvrdil, že start sezóny FIA Formule 2 může vyhlížet s optimismem.

Pokud si někdo myslel, že česká stáj bude jen do počtu, přepočítal se. Oba vozy, které zdobí i logo Ferrari Driver Academy, absolvovaly téměř 2000 kilometrů a Fuoco i Delétraz se pravidelně umisťovali v horní polovině výsledkové listiny. „To, co se nám během našeho druhého testování podařilo, je opravdu uspokojující. Věděli jsme, že nám tyto dny ukážou, jaký pokrok jsme udělali. Časy dokazují, že jsme konkurence schopní,“ pochvaloval si majitel stáje Antonín Charouz

Jeho slova potvrdil i šéf týmu Bob Vavřík s tím, že Bahrajn nebyl žádná procházka růžovou zahradou. „Tvrdě jsme pracovali na dokončení našeho plánu. Ať už šlo o simulaci závodů, starty, zastávky v boxech a další, tak jsme to myslím zvládli dobře. Když si vezmete, že jsme tým z ničeho zvedli za pouhých 75 dní až na stávající úroveň, je to pozitivní. Jsme spokojeni s tím, co jsme v tak krátké době dokázali. Nyní už se budeme pečlivě připravovat na první závody v Bahrajnu, ale i na starty v Evropě, které bude brzy následovat.“

Spokojeností zářili i oba jezdci. Antonio Fuoco ocenil zejména fakt, že podmínky byly naprosto jiné, než na okruhu Paula Ricarda. Jasně se tak projevilo, na co auto má. „Od prvního kola jsme byli rychlí. Máme samozřejmě ještě na čem pracovat, ale obecně jsem spokojen,“ měl jasno italský pilot.

Jeho švýcarský kolega k tomu ještě dodal, že se ve formuli cítil velmi dobře. „Jsem moc šťastný a věřím, že jsme na první závody připraveni. Udělali jsme hodně práce a v Bahrajnu se to ukázalo.“ Už za dva týdny budeme vědět, jestli se výsledky testů projeví i v ostrém měření sil. V každém případě je zřejmé, že lidé kolem Antonína Charouze znovu předvedli, že nemožné dělají na počkání a zázraky do několika dní. V tomto případě přesně do 75 dnů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy