Český tým odcestoval do Rakouska v naprosté pohodě. Aby také ne! Vždyť Louis Delétraz zajistil pro Charouz Racing System na okruhu poblíž vesničky Le Castellet už čtvrté pódium v probíhající sezóně. Mezi závody ve Francii a na Red Bull ringu byl sice jen týden, na náladě to však v české stáji neubralo, ba právě naopak. Všichni se těšili, že se bodový přísun rozroste. Stalo se! Třetí místo Antonia Fuoca ze sobotního závodu bylo sladkou třešničkou na velmi povedeném dortu.

Jezdec juniorské akademie Ferrari potvrdil, že je velkým talentem. Na startovním roštu totiž stál až třináctý, navíc musel velmi rychle do boxů vyměnit přední křídlo svého monopostu a klesnul tak až na sedmnáctou příčku. To ale byl jen začátek jeho pozoruhodné cesty na stupně vítězů. Fuoco dokázal, že auto je vyladěno parádně a technici Charouz Racing System odvedli parádní práci. Důkazem budiž také Italovo nejrychlejší kolo závodu. Sečteno a podtrženo to znamenalo patnáct bodů do bodování šampionátu. Naopak smůlu si tentokrát vybral Louis Delétraz. Kvůli problému s motorem musel ze závodu odstoupit z osmého místa.

Nedělní sprint pak znamenal další bodový zisk pro českou stáj. Fuoco startoval ze šestého místa, ale perfektní jízdou se dostal až na konečnou čtvrtou příčku po osmadvaceti kolech. V pořadí týmů to znamenalo dalších osm bodíků k dobru a posun na fantastickou průběžnou třetí příčku. Smůla opět provázela jeho týmového kolegu. Švýcar po jednom ze soubojů musel s poškozeným předním křídlem odstoupit jen tři kola před koncem.

Přesto se dá jednoznačně říct, že Charouz Racing System za sebou má velmi povedený víkend. Už zmíněné třetí místo v pořadí týmů doplňuje ještě fakt, že Fuoco se už mezi jezdci posunul mezi nejlepší šestku, Delétraz uzavírá první desítku. Všichni se tak už těší na příští víkend (6.-8. července), kdy se jede další díl seriálu na slavném okruhu v Silverstone.