Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Charles Manson by se dožil 86 let: Zajímavosti ze života vraha, který sám nikoho nezabil

Charles Manson by se dožil 86 let: Zajímavosti ze života vraha, který sám nikoho nezabil
Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
výročí
Charles Manson, ačkoliv svýma rukama nikoho nezabil, byl známý jako jeden z nejobávanějších vrahů novodobé historie. Do povědomí veřejnosti vešel poté, co jeho kult brutálně zavraždil těhotnou herečku Sharon Tate a její blízké. 12. listopadu by oslavil 86. narozeniny, o jeho životě se toho přesto moc neví. Prahnul po pozornosti, a byl proto schopný o sobě vykládat kdejaké lži.

Charles Manson, rodným příjmením Maddox, se narodil 12. listopadu 1934 ve městě Cincinnati. Měl pohnuté dětství a to, že se stal vrahem, jen málokoho šokovalo. Bylo mu pouhých pár měsíců, když byla jeho alkoholická matka odsouzena k 5 letům ve vězení za loupežné přepadení.

Sám Charles se ve světě kriminality začal pohybovat velmi brzy a od svých 13 let byl pravidelně umisťován do nápravných zařízení. Na kontě měl spoustu zločinů, jako například krádeže aut, padělání kreditních karet, podvody a ozbrojená přepadení.

Manson žil na hranici společnosti, nenáviděl bohaté lidi a černochy a vraždy považoval za očistné rituály. Na druhou stranu byl ale i neuvěřitelně šarmantní a nebylo divu, že kolem sebe dokázal rychle shromáždit lidi, kteří měli podobné či dokonce stejné smýšlení, jako on.

Vražda Sharon Tate a jejích přátel

Charlesův kult, známý jako Manson Family, se dostal do povědomí veřejnosti po vraždě Sharon Tate a jejích přátel. Charles „Tex” Watson, Patricia Krenwinkel a Susan Atkins zabíjeli brutálně a Sharon neušetřili ani přesto, že byla v 8. měsíci těhotenství. Její krví dokonce napsali vzkaz na zeď. Ačkoliv obětí se Manson nikdy ani nedotkl, byl to on, kdo své ovečky k vraždám přiměl.

Všichni vrazi i samotný Manson, ačkoliv mu účast na vraždách prokázána nebyla, byli odsouzeni k trestu smrti. Ten byl ale ještě před jejich popravou zrušen, a proto jim byly tresty změněny na doživotí. Charles si začal užívat mediální pozornosti a začal o sobě zveřejňovat nejrůznější informace. Většinu z nich se ale nepodařilo ověřit.

Zajímavosti ze života Charlese Mansona

Není pochyb o tom, že Mansonovo dětství nebylo jednoduché a že jeho život nebyl procházka růžovým sadem. Je ale otázkou, co z toho, co o sobě řekl, je alespoň částečně založeno na pravdě. Věříte těmto informacím, které zločinec během svého pobytu ve vězení prohlásil?

  • Manson tvrdil, že když se jeho matka vrátila z vězení, prodala ho bezdětné číšnici v hospodě za džbán piva. Od té ho měl získat zpět jeho strýc.
  • Navzdory vysokému IQ neuměl Charles Manson číst ani psát.
  • Biologický otec o něj neměl zájem, a Manson ho proto nikdy ani nepoznal.
  • Jedinou dobrou vzpomínkou na dětství pro něj bylo objetí od matky.
  • Se svou první manželkou měl mít syna, žena od něj ale utekla a je pravděpodobné, že pokud syn tohoto zločince skutečně přišel na svět, nechal si změnit jméno.
  • Když bylo Mansonovi pouhých 32 let, mohl říct, že více než polovinu života strávil v nápravných zařízeních a za mřížemi. Vyslovil tehdy přání být ve vězení natrvalo, protože už ho považoval za svůj domov.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy