Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Charles Manson by oslavil 85. narozeniny: Sériový vrah, který sám nikdy nezabíjel

Charles Manson by oslavil 85. narozeniny: Sériový vrah, který sám nikdy nezabíjel
Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
výročí
Bylo mu pouhých pár měsíců, když byla jeho alkoholická matka odsouzena k 5 letům ve vězení za loupežné přepadení. Sám Charles Manson se ve světě kriminality začal pohybovat velmi brzy a od svých 13 let byl pravidelně umisťován do nápravných zařízení. Proto nebylo překvapením, když se na sklonku 60. let stal hlavou vražedného kultu známého jako Manson Family. Ačkoliv fanatici, kteří svého vůdce poslouchali na slovo, spáchali hned 7 brutálních vražd, sám Manson, který by dnes oslavil 85. narozeniny, se obětí ani nedotkl.

Bylo to možná právě problémové dětství, které z malého Charlese Mansona udělalo náctiletého výtržníka a následně vůdce jednoho z nejhorších vražedných kultů, který kdy existoval. Ačkoliv je Manson známý jako sériový vrah, sám se obětí nikdy ani nedotkl, ba naopak, nebyl u vražd ani přítomen. Fanatici, kteří ho v sektě Manson Family následovali, udělali všechnu špinavou práci za něj - on jen dával rozkazy.

Na kontě měl spoustu zločinů jako například krádeže aut, padělání kreditních karet, podvody a ozbrojená přepadení. Vraždu jako takovou však nikdy nespáchal, krev obětí měli na rukou jeho následovníci. Zmasakrování těhotné herečky Sharon Tate a jejích přátel chtěl svést na černochy a rozpoutat tím rasovou válku, která neměla obdoby. To se mu ale nepovedlo a přesto, že se sám masakru nezúčastnil, odešel od soudu s verdiktem trestu smrti, který byl později kvůli změně zákonů změněn na doživotí.

Od roku 1971 se Manson nepodíval na svobodu a svůj život trávil ve věznici v Kalifornii. Ani ve své cele však nezahálel a tvrdil, že pobyt za mřížemi pro něj není konec, nýbrž začátek. „Vězení je jen ve vaší hlavě. Copak nevidíte, že jsem svobodný,“ pronesl vůdce kultu. Jeden ze spoluvězňů ho naučil hrát na kytaru a vůdce sekty tak dokonce nahrál i album. Ani milostný život nestrčil do pozadí a téměř si vzal svou fanynku Afton Elaine Burton, která ho poprvé kontaktovala, když jí bylo 17 let.

Život jednoho z nejobávanějších sektářů Ameriky v roce 2017 ukončila rakovina tlustého střeva a následná srdeční zástava. Afton Elaine Burton byla u Mansona až do jeho posledních chvil, a to vždy podle toho, jak to zrovna dozorci povolili. Na pohřbu bylo tělo Charlese vystaveno v otevřené rakvi a hold mu na sociálních sítích vzdala spousta umělců. Mezi nimi i zpěvák Marilyn Manson, který si příjmení obávaného šílence vypůjčil jako část svého pseudonymu.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy