Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Charismatický Radoslav Brzobohatý by oslavil 88. narozeniny: Amorův šíp ho zasáhl třikrát

Radoslav Brzobohatý
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Legendární herec
Legenda českého divadla a filmu Radoslav Brzobohatý (†79) by dnes oslavil 88. narozeniny. Bohužel jen pouhý den před jeho narozeninami si jeho blízcí i fanoušci už osmý rok připomínají výročí jeho smrti. Rodák z Valašska oplýval obrovským charismatem, které uplatňoval nejen na jevišti a před filmovými kamerami, ale i v soukromí. Životem mu prošlo mnoho žen, šťastným ho dokázala udělat ale až jeho třetí manželka Hana (68).

Herec Radek Brzobohatý mohl osobní kouzlo a charisma rozdávat na potkání. Ať už hrál charakterní roli v divadle či Mrakomora v pohádce, ve všech polohách dokázal diváka svým chraplavým hlasem a výraznými rysy ve tváři doslova učarovat.

Třikrát vstoupil do manželství

Není tedy překvapením, že byl ve své době idolem a snem mnoha žen. Sám vstoupil do manželství třikrát a stal se dvojnásobným otcem. Jeho první manželkou se stala herečka Jarmila Kolářová, s níž měl dceru Radanu. Díky ní se stal herec i dědečkem.

Amorovy šípy je zasáhly přímo do srdce

Podruhé se oženil s herečkou Jiřinou Bohdalovou (89), se kterou se několikrát setkali před kamerou. Manželství jim nakonec nevydrželo, po dvanácti letech se rozvedli a dlouhou dobu spolu nekomunikovali. Hlavní příčinou jejich rozkolu byl Radkův mimomanželský poměr s o dvacet let mladší slovenskou herečkou Hanou Gregorovu. S temperamentní černovláskou se Brzobohatý potkal v létě 1980 při natáčení filmu Noční jezdci. Radkovi byl tenkrát 48, Haně o dvacet méně. I tak ale mezi nimi přeskočila jiskra tak velká, že se rozhodli opustit své tehdejší partnery.

Bohdalová zradu nemohla vydýchat

Hana byla v té době vdaná za jordánského lékaře, se kterým měla dceru Rolu. Radek byl v manželství s neméně temperamentní "Bohdalkou". Ta nemohla zradu od manžela skousnout a dlouhé roky se s ním nebavila, dokonce odmítala po jeho boku i natáčet.

Velkou lásku přerušila až Radkova smrt

Rozhodnutí začít spolu od nuly se ale ukázalo jako dobré rozhodnutí. Hana a Radek spolu zůstali celý 31 let. V roce 1983 se jim narodil syn Ondřej (37), který po otci zdědil hudební sklony a dnes je z něho výborný muzikant. Dcera Rola, kterou má Gregorová z prvního manželství, vnímala Radka jako svého otce. Po jeho smrti prohlásila, že přišla o nejlepšího tátu.

Milovaný manžel, tatínek, dědeček a národem zbožňovaný herec zemřel 12. září 2012 v pražském IKEMu na následky prasknutí břišní aorty.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy