Podle Krnáčové řidiči taxíků pláčou lidově řečeno na špatném hrobě. Z jejích slov vyplynulo, že Praha tyto problémy řešit nemůže a řidičům vzkazuje, aby se pro příště obrátili na ministerstvo průmyslu a obchodu. „Mimochodem, vaše hrozby patří do středověku,“ okomentovala ultimátum taxikářů Krnáčová.

Spory se teď dotknou velké části Pražanů. Taxikáři od pondělí chtějí přistoupit k blokádě pražských ulic. „Budeme blokovat dopravu, přesné místo ještě nesdělíme. Zkusíme to udělat tak, aby se to dotklo Pražanů co nejméně,“ řekl David Bednář ze Sdružení českých taxikářů v České televizi.

Taxikáři tak nyní budou omezovat Pražany kvůli něčemu, co prý pražská primátorka podle svých slov vůbec nemůže ovlivnit. „Generální stávkou mohou hrozit lidé v podniku. Tady si myslím, že je to středověký způsob nátlaku od někoho, kdo na to nemá kompetenci. Já ani Praha se nenecháme zastrašovat,“ dodala Krnáčová.

Zajímavostí je, že londýnský dopravní odbor rozhodl o tom, že firmě Uber v britské metropoli neprodlouží provozní licenci. Je tak možné, že se tak časem stane i v dalších metropolích.