Chaos uvnitř kapely Chinaski. Frontman Malátný vysvětlil, co za ním stojí
Chinaski letos oslavili třicet let na scéně. Za tu dobu kapela získala nespočet ocenění, odehrála tisíce koncertů, ale také prošla velkými změnami. Koncem roku 2017 oznámila odchod čtyř členů a nedlouho poté potvrdila novou sestavu. V rozhovoru pro eXtra.cz Michal Malátný popsal, jak na tom nyní je s původní sestavou.
Chinaski již osm let hrají v nové sestavě. Oznámení o rozpadu původní sestavy bylo šokem pro všechny jejich fanoušky a pro frontmana kapely Michala Malátného šlo o velmi těžké rozhodnutí. Skupinu tehdy opustili trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, baskytarista Ondřej Škoch a bubeník Otakar Petřina.
Z původní sestavy kapely zůstal výše zmíněný Malátný a kytarista František Táborský. „Strávili jsme spolu patnáct let. Já myslím, že je to snad odpuštěno, že to pochopili, proč jsme to udělali. I když chápu, že to bylo těžké a že byli naštvaní. Už jsme se za ta léta potkali, na festivalu nebo někde na benzínce v noci, když jedete z koncertu, tak se kapely potkávají. Normálně jsme se objali, popřáli si hodně štěstí a žádná zášť nebo jako nenávist tam není,“ řekl zpěvák v rozhovoru pro eXtra.cz.
Po odchodu čtyř členů se k nim přidal Lukáš Pavlík, Tomi Okres a Jan Steinsdörfer. Ačkoli rozhodnutí Malátného bylo riskantní, nemohl prý jinak. „Věděl jsem, že je to velký krok do neznáma. Říkal jsem si, možná tu kapelu pohřbím a skončí. Ne že bych měl zaječí úmysly, ale říkal jsem si, že je to možná chyba, co dělám, kapela možná skončí, ale prostě jsem to riskl. Ztratila se z toho totiž předtím už energie, nějaká jako chuť a společná radost,“ zavzpomínal na těžké časy zpěvák.
Doporučené video: Rozhovor s Michalem Malátným.
Obhájili vítězství
Kapela v nové sestavě hraje již roky a velmi se jí daří. Dokonce letos obhájili druhé místo v anketě Český slavík 2025. „My jsme zlatého Slavíka vyhráli před dvaceti lety. Což je vlastně strašně dávno. Ale že ještě i po těch dvaceti letech to furt lidi zajímá, baví a neustále to asi děláme tak nějak na nějaké úrovni, z toho mám radost a v podstatě si toho letos cením více než tenkrát. Protože jako vyhrát to, to je samozřejmě dobré, ale potom tu pozici jako obhájit a dlouho se udržovat nahoře, to je často mnohem těžší,“ sdělil Malátný, který s kapelou pokřtil novou desku.
Album 1. Symfonická vzniklo jako záznam koncertu v pražském Foru Karlín, kde Chinaski vystoupili společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Na desce také zazní hlas Jitky Čvančarové a Ondřeje Rumla, který kromě zpěvu zahrál i na banjo. „Říkali jsme si: Sakra, hrál někdy symfonický orchestr s banjem? To budeme první. Ondřej je výborný, začínal jako country zpěvák a s hraním na banjo, takže jsme mu zavolali a on na to kývl. Myslím, že ten výsledek je hezký,“ dodal Malátný.
GLOSA: Mia si show ukradla pro sebe. Ve Zrádcích neměla přemožitele
Související články

Na Mattoni Life Baru to žije: V sobotu to rozjedou Chinaski, bude i módní show

30 let s Chinaski obrazem: Brno zažilo ohnivou show i songy plné nostalgie

Chinaski po úspěchu na Slavících ohlásili speciální album. Odehrají největší koncert kariéry

Kapela Chinaski zabodovala na Slavících: Nechybělo málo a skupina šla do kopru

Kapela Chinaski natočila videoklip k Punčocháčům: V hlavní roli Holubová s Obermaierovou jako lupičky

Malátný promluvil o konfliktu se zrazeným Marpem: Překvapivá slova o usmíření i chvála

Malátný z Chinaski propadl sportu: Došlo mi, že pokud se nezačnu hýbat, shniju zaživa, říká zpěvák














