Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chalupu dědy Komárka z Na samotě u lesa byste dnes možná nepoznali

Chalupu dědy Komárka z Na samotě u lesa byste dnes možná nepoznali
Zdroj:
+ Dalších 19 fotografií
galerie
Úspěšná komedie Na samotě u lesa vznikla pod režií Jiřího Menzela (†82). Námět a scénář přinesl Zdeněk Svěrák (84) spolu s Ladislavem Smoljakem (†78). Samota dědy Komárka je stále oblíbená stejně jako samotná komedie. Dnes byste však chalupu možná ani nepoznali, prošla totiž velkou rekonstrukcí. V galerii mimo snímky najdete i pár zajímavostí, které jste možná o filmu ani nevěděli.

Chalupa ze snímku Na samotě u lesa u obce Radešice na Příbramsku stále stojí, dnes je však zrekonstruovaná a je z ní rodinný dům, možná byste ji už ani nepoznali. Samota dědy Komárka byla v komedii středem zájmu Lavičkových z Prahy. Nadšenci se k chalupě sjíždějí stále a majitelé domu jsou na tuto pozornost zvyklí.

Komedie byla natočena před více než 40 lety, stále však baví české diváky a měla také velký úspěch i v zahraničí. A je jedno, zda jde o generaci starší nebo mladší. A legendární hlášky, jako je například "Chčije a chčije", si pamatuje opravdu mnoho diváků.

V galerii si můžete prohlédnout, jak chalupa vypadá dnes. Můžete se tam také dozvědět nějaké zajímavosti, které jste možná ani o filmu nevěděli. Stačilo by vám v domě trávit jen léto, nebo byste se na samotu hned nastěhovali? Nemovitost dnes totiž vypadá parádně.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy