Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chalupáři se vracejí na obrazovky: 11 hvězd seriálu, které už odešly do hereckého nebe

Chalupáři se vracejí na obrazovky: 11 hvězd seriálu, které už odešly do hereckého nebe
Zdroj: Se souhlasem ČT/Ivan Minář
+ Dalších 6 fotografií
galerie
Oblíbený komediální seriál Chalupáři z roku 1975 se vrací na obrazovky. Milují ho diváci mnoha generací a tak není pochyb, že si ho lidé v televizi nenechají ujít. Zájem v nich probouzí nejen skvělý děj, ale i geniální herecké výkony herců, na které Češi nikdy nezapomenou. Spousta z nich už ale bohužel tento svět opustila.

Jedenáctidílný československý komediální seriál Chalupáři byl, je a bude televizním fenoménem. Češi ho milují a pokaždé, když se vrátí na obrazovky, se na něj s chutí znovu podívají a ukazují ho i mladším členům svých domácností.

Děj seriálu se odehrává především ve vesnici Třešňová (ve skutečnosti Višňová cca 12 kilometrů od Příbrami). Seriál patřil k vůbec nejsledovanějším už od své premiéry. První díl běžel na obrazovkách 93 procent Čechoslováků ve věku od 15 do 70 let.

Chalupáři byli natočeni roku 1975 a bez nadsázky se dá říct, že je seriál přehlídkou těch nejlepších z československých herců. Někteří z nich ale už v době natáčení měli svůj věk a dnes již bohužel nejsou mezi námi. Zanechali tu po sobě ale památku, díky které na ně nikdo nezapomene.

Chalupáři a vzpomínky

Nepochybně největší fanouškovskou základnu si v Chalupářích získali Jiří Sovák a Josef Kemr, z jejichž úst padala jedna skvělá hláška za druhou. Lidé milovali i Gabrielu Vránovou v roli Aničky. Na tyto skvělé herce, kteří už bohužel nežijí, můžeme dnes s úsměvem na rtech vzpomínat jako na jedny z největších televizních osobností.

Podívejte se do galerie na další skvělé herce z tohoto legendárního seriálu a připomeňte si je.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy