Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Chalupa z filmů Tomáše Holého: Snímek Na pytlácké stezce se natáčel v této malebné roubence

Chalupa z filmů Tomáše Holého: Snímek Na pytlácké stezce se natáčel v této malebné roubence
Zdroj: sreality.cz
+ Dalších 8 fotografií
galerie
Snímky Na pytlácké stezce, Pod Jezevčí skálou a Za trnkovým keřem se natáčely především v šumavském Srní. Malebnou chalupu, v níž Tomáš Holý natočil své nejslavnější filmy, si můžete zblízka prohlédnout i dnes. Podívejte se, jak se stavení za léta změnilo.

V 70. a 80. letech minulého století byly snímky s nadaným dětským hercem Tomášem Holým velkým hitem. Pod Jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem jsou jeho nejznámějšími filmy a zároveň trilogií, kterou si diváci rádi připomenou i dnes.

Jen málokdo při sledování filmů nesnil o tom, že by se jednou podíval do chaloupky, v níž Holý se svým filmovým dědečkem Gustávem Valachem trávil čas. Režisér filmů Václav Gajer si chalupu se zvoničkou na střeše zamiloval a rozhodně se není čemu divit.

Byla by velká škoda, kdyby se malebná roubenka dostala do rukou člověka, který by ji chtěl kompletně zrekonstruovat a změnit její vzhled. Nádherné stavení s tak slavnou historií je zkrátka potřeba zachovat.

Dnešní podoba

Do galerie se podívejte na to, jak krásná chaloupka, v níž Tomáš Holý natáčel své filmy, vypadá dnes. Ze své podoby naštěstí příliš neztratila a působí téměř stejně útulně jako právě v českých filmových hitech.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy