Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Chalupa, ve které Tomáš Holý točil filmy, je na prodej: Jak dnes vypadá roubenka z legendárních snímků?

Zdroj: sreality.cz
+ Dalších 8 fotografií
galerie
Malebnou roubenou chalupu v šumavském Srní proslavily v 70. a 80. letech filmové komedie, ve kterých hrál hlavní roli roztomilý Tomáš Holý. Chalupu se zvoničkou na střeše si okamžitě zamiloval režisér Václav Gaher a natočil tam hned tři legendární filmy. V současné době je roubenka na prodej.

Chalupa, ve které natáčel Tomáš Holý

Malebná chalupa v šumavském Srní je na prodej. Roubenku si můžete pamatovat z trilogie režiséra Václava Gajera Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem. V českých komediálních filmech se proslavil především geniální herec Tomáš Holý.

„V srdci Šumavy, v obci Srní nabízíme k prodeji původní chalupu se slavnou historií. Podmaní si vás její rázovitost, která vystupuje z hrubých linek kamenného zdiva, dlažby a dřevěného trámoví. Vše je v původním, udržovaném stavu. Ze sítí je k dispozici pouze elektřina, přivedena byla do chalupy nedávno, kamny na dřevo vytopíte obytnou část chalupy, voda je z pramene na zahradě, kanalizaci je třeba provést,“ stojí v inzerátu.

Současný majitel má chalupu po svém otci a byl by velmi rád, kdyby byl zachován původní styl chalupy. Do roubenky kdysi chodil na návštěvu za přáteli spisovatel Karel Klostermann.

„Ty filmy známe se ženou nazpaměť a máme na ně opravdu hodně vzpomínek, nad některými se dodnes od srdce zasmějeme. Vždycky si vzpomenu nejdříve na to, jak se po celou dobu natáčení pořád popíjel rum. Paní Brejchová popíjela z placatky a ženské ze štábu stále v předsíni něco vařily,“ zavzpomínal majitel pro Receptář prima nápadů.

Na snímky legendární chalupy se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články