Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Chalupa Karla Gotta v horách zeje prázdnotou: Nikdo už sem nejezdí, dřív tu byly autobusy Němců, říkají sousedé

Karel Gott chalupu v Doubici miloval. Teď zeje prázdnotou
Zdroj: eXtra.cz / profimedia
+ Dalších 5 fotografií
EXKLUZIVNĚ

Oblíbenou destinací zesnulého zpěváka Karla Gotta (†80) byla jeho chalupa ve Šluknovském výběžku, v malé vesničce Doubice. Zlatý slavík tam velmi rád jezdil, přátelil se se sousedy a svou chalupu velmi rád zveleboval. Redakce eXtra.cz se k objektu vydala a zjišťovala, zda sem stále rodina zpěváka jezdí. Podle místních obyvatel chalupa už delší dobu zeje prázdnotou. To potvrzuje i to, co na místě zjistila redakce.

Poměrně velké stavení se nachází na samém okraji vesničky jménem Doubice, která se rozkládá po několika sousedících kopcích na samém okraji Českého Švýcarska. Čistý vzduch, klid a příroda. Tak si zpěvák Karel Gott vysnil svou chatu u lesa. Své poslední roky chtěl prožít právě v Doubici. Nikdo ale nečekal, že si dům užije jen pár měsíců během svátků.

Autobusy zvědavců

Když tu Gott nemovitost koupil, jezdily do vesnice zástupy zvědavců, kteří chtěli známého zpěváka potkat nebo se alespoň podívat na jeho chalupu. "Ptal se nás doslova každý, nakonec jsme se domluvili, že to zástupům lidí prostě říkat nebudeme, aby pan Gott a lidi z vesnice měli taky nějaký klid," říká mladá servírka v blízké restauraci o době, kdy Gott svou chalupu teprve přestavoval a informace o tom, že z obyvatel Doubice budou prakticky Gottovi sousedé, se dostala na veřejnost.

"Jezdily sem dokonce autobusy lidí z Německa a byli zklamaní, že na tom domě není nic vidět. Nevím, co čekali, snad nápis, že tu bydlí Karel Gott, nevím," krčí rameny obsluha restaurace. Nepopírá ale, že díky Slavíkovi "kšefty" v hospodě jen kvetly. Ta doba je ale nenávratně pryč.

Teď je tu prázdno

"Ani jeho paní sem nejezdí, už hrozně dlouho jsme kolem nikoho neviděli," odpovídá číšnice na dotaz, zda je kolem domu alespoň občas vidět někdo ze zpěvákova okolí. A skutečně. Dům je sice udržovaný, stejně jako dříve se velmi dbá o to, aby na pozemek za ním ani dovnitř nebylo příliš dobře vidět. Neprůhledný zůstává i plot kolem rozsáhlého pozemku. Provoz však uvnitř domu vidět není. Před ním parkuje stejný vůz, který tam redakce viděla už před dvěma lety, předpokládáme tedy, že je to auto někoho, kdo se o nemovitost v nepřítomnosti vlastníků stará.

Vesnici navštěvoval Karel Gott nejen s manželkou, ale také se svými dětmi. Klid u lesa si ale užíval jen pár měsíců před tím, než zemřel. Celou obec měl ale velmi rád a před svými sousedy se neskrýval, naopak si z nich udělal dobré přátele.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy