Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Chabý rozsudek pro Juditu (17), která rozpoutala krvavá jatka: Tomáše ubodala 51 ranami

Zdroj: Facebook, reprofoto Topky.sk
+ Další fotografie
vražda
V polovině loňského května se na sídlišti ve slovenském městě Žilina odehrála obrovská lidská tragédie, při které zemřel teprve šestnáctiletý Tomáš. Prvotní informace byly zmatečné a policie nejdříve pracovala s verzí, že Tomáše ubodal falešný odpočtář, kterého do bytu pustila chlapcova kamarádka Judita (17). Nakonec se ovšem ukázalo, že chlapce chladnokrevně zavraždila právě Judita, kterému zasadila do těla 51 bodných ran kuchyňským nožem. Chlapec svým zraněním podlehl. Soud dívku v pátek uznal vinnou z krvavé vraždy.

Chladnokrevná vražda teprve šestnáctiletého Tomáše šokovala celé Česko a Slovensko. Podle informací slovenského deníku Nový Čas nikdo v první chvíli nevěřil, že by Tomáše byla schopna zavraždit jeho velká kamarádka Judita.

První informace hovořily o tom, že Tomáše ubodal falešný odpočtář, kterého do bytu měla pustit právě Judita. Nakonec se ale ukázalo, že vražedná jatka rozpoutala právě dívka. Nebohému chlapci zasadila do těla 51 smrtelných ran.

Utrpěla mnohočetné řezné rány, poranění na rukách, měla rány až na kost a přeřezané šlachy. Vlivem masivního krvácení a následného šoku odpadla a zůstala ležet na zemi,“ uvedl podle Nového Času zdroj blízký obžalované. „Tomáš bojoval s útočníkem sám. Když se probrala, útočník tam už nebyl a ona začala volat o pomoc,“ dodal.

Judita zarputile tvrdila, že je nevinná, ale policejní vyšetřování odhalilo, že v bytě nebyl nikdo třetí. Judita byla obviněna z vraždy a následně vzata do vazby. V pátek dívku soud uznal vinnou z krvavé vraždy šestnáctiletého Tomáše.

Rodina si stojí za tím, že je jejich dcera nevinná. „Judita skutek, který je jí kladen za vinu, nespáchala. Rozhodnutí senátu vnímáme jako nespravedlivé a svévolné s hrubým porušením trestního pořádku a se závažnými procesními pochybeními. Důkazní situace také prokázala Juditinu nevinu, obžaloba nepředložila jediný důkaz a nikdy se s tím nesmíříme,“ řekl po rozsudku Juditin otec.

Směšný rozsudek?

Okresní soud v Žilině řešil případ kvůli nezletilosti dívky neveřejně. V pátek ji uznal vinnou z vraždy a odsoudil ji nepodmíněně ke 12 letům a 4 měsícům odnětí svobody, ale rozsudek není pravomocný.

Podle webu Pluska.sk se obhajoba po vynesení rozsudku odvolala. Případ otřásl širokou veřejností a lidé nechápou, jak něčeho takového byla dívka schopna. U soudu byla přítomna rodina dívky, která byla rozsudkem šokována.

Související články

Další články