Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Cestovky Exim Tours a Fischer zrušily letní dovolené, lidem rozdají vouchery

S dítětem je rázem celá dovolená jiná.
Zdroj: profimedia
koronavirus
Desetitisícům klientů zrušily cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer letní dovolené, které si objednali na červenec a srpen. Důvodem je epidemie nového typu koronaviru. Rozhodnutí padlo v pátek, lidé dostanou odškodnění v podobě voucheru.

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer zrušily všechny zájezdy plánované na červenec a srpen, týká se to desetitisíců klientů. Ti podle informací portálu E15.cz dostanou vouchery a budou se moct rozhodnout, zda na letos na dovolenou navzdory koronaviru pojedou.

Obě společnosti totiž nejspíš obnoví nabídku zájezdů do všech zemí, které vstup turistů na svoje území povolí. Zatím čekají na dohody mezi jednotlivými státy.

„Nechceme, aby klienti, kteří měli koupený zájezd do zemí, kde se situace pravděpodobně rychle nezlepší, strávili celé léto čekáním, zda poletí. Takhle se budou moci svobodně rozhodnout, jestli a případně kam letos chtějí cestovat,“ vysvětlil E15 mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. Květnové a červnové dovolené cestovky, jejichž majitelem je německá skupina Rewe, zrušily už před časem.

Ruší se i lety Smartwings

Nejpravděpodobnějšími zeměmi, do kterých budou moct klienti za voucher vyrazit, jsou v tuto chvíli Řecko nebo Chorvatsko.

Společně se zrušením zájezdů padly i všechny naplánované lety s dopravcem Smartwings Podle Bezděka zůstává skupina nadále klíčovým partnerem. "O situaci jednáme," prohlásil.

Další cestovní kanceláře se zatím ke zrušení dovolených na červenec a srpen neuchýlily.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy