Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Cestovatel v obytňáku Aleš Háma: Moderátor prozradil své oblíbené místo

Zdroj: Česká televize
TELEVIZE
Moderátor Aleš Háma poznává tuzemské krásy, navštěvuje pozoruhodná místa a vstřebává jejich atmosféru. Natáčení cestopisného cyklu V karavanu po Česku si moderátor užil a pro eXtra.cz prozradil, která místa ho zaujala nejvíce a že jízda karavanem mu připomíná jeho 22 let starý Land Rover Defender.

„Do Třeboně a jejího okolí sice jezdím minimálně čtyřikrát nebo pětkrát za rok, ale byl jsem poprvé ve Schwarzenberské hrobce,“ přiznává Aleš Háma (47), který v cestopisném seriálu poznává taje České republiky. „Byl jsem také poprvé na Mohelenské hadcové stepi nebo v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde je přenádherný zámek,“ pokračuje s tím, že jde o úžasný kus země v údolí řeky Jihlavy.

Aleš Háma při natáčení navštívil i řadu významných historických míst, mezi která patří například klášter Rosa coeli v Dolních Kounicích. „To místo má neuvěřitelného génia loci. Pověst o jeho vzniku i zkáze je fascinující. Úžasné místo!“ Populární moderátor poznamenává, že v naší zemi je tolik zajímavých míst, co stojí za návštěvu. Český les, Chodsko, Slovácko nebo Bílé Karpaty. „To je taková srdcovka. Krásné hory, kde nejsou skoro žádní lidé, zatímco Pustevny praskají ve švech.“

Aleše Hámu řízení obytného auta baví. „Ono je to takové pohodlné řízení. Je to něco, na co jsem zvyklý ze svého 22 let starého vozu Land Rover Defender. Ten jede maximálně 110 kilometrů za hodinu. To se naučíte nespěchat a po cestě se kocháte. Je to prázdninový řidičský režim, ne přesun z bodu A do bodu B. Cesta se pak stává cílem a dobrodružstvím.“

Celorodinná expedice

Moderátor má svůj offroadový vůz už deset let a nemůže si ho vynachválit. „Používám ho k pobytu v přírodě; na lovu, na rybách, ale i jako pracovní stroj na chalupě.“ S autem podnikl i několik expedicí, tou zásadní pak byla celorodinná expedice s názvem Dukla. Rodina jela do Zakarpatské oblasti, odkud se vracela přes Dukelský průsmyk. „Po stopách bojů našich jednotek zpátky domů,“ vypráví Háma.

„Cestování dává rozhled, člověk ztratí utkvělý pocit, že lidé žijí jenom tam, kde žije on. Najednou zjistí, že lidé žijí všude možně a různým způsobem,“ dodává závěrem v rozhovoru o televizním cyklu V karavanu po Česku.

Související články

Další články