Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Cestování s domácími mazlíčky: Jak jim ho co nejvíce zpříjemnit?

Cestování s domácími mazlíčky: Jak jim ho co nejvíce zpříjemnit?
Zdroj: Pixabay
Domácí mazlíčci bývají našimi nejlepšími přáteli a parťáky, kteří s námi prožívají všechno. Odjet na letní dovolenou bez nich pro mnohé majitele vůbec nepřipadá v úvahu. Ať už se tedy chystáte strávit dovolenou v Čechách nebo v zahraničí a pojedete autem, vezměte svého psího parťáka rozhodně s sebou. Dodržujte však určité zásady, aby cesta probíhala co nejpříjemněji!

Než se ovšem vypravíte k odjezdu, zajistěte, aby se pejsek dostatečně napil, proběhl a vyprázdnil. „Několik hodin před samotným odjezdem se nedoporučuje podávat psovi krmivo, ale pouze vodu. Není vhodné, aby pes cestoval s plným žaludkem, mohl by se pozvracet, a to by způsobilo potíže nejen jemu samotnému, ale i vám,“ radí Adéla Palacká, výživová specialistka značky Fitmin. Také nezapomeňte na to, že stejně tak jako vy, potřebuje i psí člen rodiny během cesty přestávky. Dbejte na dostatečný přísun vody, možnost protažení těla krátkou procházkou a také věnujte čas vyvenčení. Na delších trasách jsou ideální patnáctiminutové zastávky vždy po zhruba dvou hodinách jízdy. A samozřejmě by v rámci odpočinku neměla chybět vhodná pochoutka, kterou psa odměníte za to, že zvládl tak náročnou cestou.

Granule berte s sebou

Na cestu nezapomeňte vzít dostatek pitné vody, pamlsky, deku, která bude pejskovi připomínat domov a nervóznější jedinci se během jízdy v autě budou cítit klidněji a v neposlední řadě můžete také přibalit oblíbenou hračku, se kterou se pes během jízdy zabaví. Abyste předešli problémům s kupováním krmiva v místě pobytu, vezměte s sebou jednoduše menší balení granulí, které se vám bude dobře skladovat v autě i v místě dovolené. „Psí trávicí trakt nemá rád velké změny. Pokud byste psovi, jakkoliv měnili v průběhu rekreace stravovací návyky, nemusí to jeho organismus dobře snášet. Nejlepší volbou je vzít mu s sebou menší balení granulí, na které je zvyklý a vy máte jistotu, že mu chutnají,“ říká Palacká a dodává: „Suché krmivo je navíc na cesty za letními radovánky ideální, protože oproti mokrému krmivu (konzervám, vaničkám, kapsičkám) nepodléhá tak rychle zkáze. To ale neznamená, že ho budeme vystavovat přímému slunci. I suché krmivo musíme skladovat tak, aby se nezkazilo.“

Vhodné mlsůtky

Vhodnou odměnou a naším tipem jsou pochoutky Fitmin Purity Snax pro psy. Ty jsou přírodní, ručně vyráběné superprémiové pochoutky z čerstvého masa, amarantové mouky a blahodárných bylinek. Tyto lahodné pochoutky neobsahují žádné chemické konzervanty, nežádoucí stabilizační látky, přidaný cukr, sůl ani barviva. Majitelé domácích mazlíčků mohou sáhnout po lahodných masových funkčních proužcích Fitmin Purity Snax Stripes, křupavých placičkách Fitmin Purity Snax Nuggets anebo křupavých kostičkách Fitmin Purity Snax Bones. Všechny druhy jsou dostání ve čtyřech variantách – Kuřecí, Játra, Zvěřina a Jehněčí. Pochoutky Fitmin Purity Snax je možné zakoupit na www.fitmin.cz

Ochrana pro domácí mazlíčky

Ať už jedete se svým zvířátkem na dovolenou nebo ne, měli byste mu koupit přívěsek složený z minerálů, které mu pomohou se šťastným a spokojeným životem. Drahé kameny a minerály se používají již po tisíce let jako ochranné talismany. Tišily nemoci či pomáhaly s obnovením rovnováhy mysli, těla i duše a to i u zvířat. Podpořte zdraví, emocionální pohodu a zvládání všeho, co je v životě potká. Přívěsky jim zavěste na obojek a nechte proudit a působit pozitivní energii. Vždyť jsou to vaši mazlíčci a zaslouží si to!

Kam vyrazit na dovolenou

V dnešní době existuje velké množství míst, kam můžete zavítat se svým domácím mazlíčkem. Na webu BigZoom si můžete v podmínkách rovnou zadat, že chcete, aby s vámi do zvoleného ubytování mohl i váš čtyřnohý chlupáček a zobrazí se vám pouze ty možnosti, kde to lze. Vybrali jsme pro vás prvorepublikový pobyt s wellness na Vysočině. Vrátíte se časem zpět do prvorepublikové blyštivosti a krásy! V Počátkách si vyzkoušíte více než stoleté pohodlí, které však do této doby nic ze svého půvabu neztratilo. Naopak, bylo doplněno o infrasaunu i venkovní vířivku, a vás tak čeká skvělá wellness dovolená se stylovou historickou atmosférou. A to vše může za poplatek prožívat s vámi i váš domácí mazlíček.

Související články

Další články