Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Cestování s dětmi ve vedrech: Jak chránit děti před horkem v autě?

Ochrana před sluníčkem
Parné letní dny nejsou jen plné radosti, ale i starostí, které s ohromnými vedry přibývají. Velký pozor byste si měli dávat, pokud cestujete, obzvláště pak s dětmi. Ty je třeba během cestování chránit. Ale jak?

Se začátkem letní sezony je třeba myslet i na věci, se kterými si v zimě hlavu nelámete. Před sluníčkem je třeba se chránit opalovacím krémem a jaká je optimální dávka, naleznete zde. Před úděsným vedrem je třeba chránit i domácí mazlíčky. Nicméně na co byste si měli dávat opravdový pozor, je cestování v autě s dětmi.

Pokud máte s sebou během cestování i malé ratolesti, měli byste být na pozoru a nic nenechávat náhodě, protože ne vždy to může být bezpečné. Musíte myslet na to, že v autě je někdy šílené vedro a děti ho možná budou snášet hůře než vy. Na co tedy při cestování s dětmi myslet?

Správný potah na autosedačku Taková dětská autosedačka může znamenat veliké nebezpečí v horkých letních dnech. Měli byste myslet při výběru sedačky na potah. Rozhodně bude lepší světlejší barva, protože tmavá barva pohltí více světla.

Zakrytá okénka Pokud chcete zmírnit sluneční svit, rozhodně je dobré zakrýt okýnka u auta. Dítě to bude chránit před přímým sluncem a UV zářením.

Klimatizace Dřív, než dítě usadíte do rozpáleného auta, měli byste ho pořádně vyvětrat. Puštěním klimatizace snížíte teplotu v autě a pro dítě tam nebude takové vedro.

Pitný režim Děti by měly dodržovat pitný režim, a to obzvláště při horkých dnech. Je dobré mít při cestování autem velkou zásobu tekutin.

Pravidelné zastávky Vůbec není od věci párkrát během dlouhé cesty zastavit, aby se dítě nadýchalo čerstvého vzduchu.

NENECHÁVAT DĚTI V AUTĚ SAMOTNÉ V žádném případě nikdy nenechávejte dítě v autě samotné, jestliže vozidlo opouštíte. Není to bezpečné, a jestliže tak učiníte, vystavíte dítě ohrožení života.

Mohlo by vás zajímat

Další články