Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Cestování s dětmi v horkém létě: Odborníci radí, jak ochránit vašeho potomka

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Ochrana před sluníčkem
Pokud plánujete cestu autem v horkém létě, tak víte, že musíte chránit i své děti. Malé dítě často neumí sdělit, že se s jeho tělem děje něco špatného. Musíte to poznat vy. Jak na to? Tady je pár základních rad.

Pokud máte s sebou během cestování i malé ratolesti, měli byste být na pozoru a nic nenechávat náhodě, protože ne vždy to může být bezpečné. Musíte myslet na to, že v autě je někdy šílené vedro a děti ho možná budou snášet hůře než vy. Na co tedy při cestování s dětmi myslet? Tady jsou odborné rady posbírané od motoristů i od lékařů.

Správný potah na autosedačku

Taková dětská autosedačka může znamenat veliké nebezpečí v horkých letních dnech. Měli byste myslet při výběru sedačky na potah. Rozhodně bude lepší světlejší barva, protože tmavá barva pohltí více světla.

Zakrytá okénka

Pokud chcete zmírnit sluneční svit, rozhodně je dobré zakrýt okýnka u auta. Dítě to bude chránit před přímým sluncem a UV zářením.

Klimatizace

Dřív, než dítě usadíte do rozpáleného auta, měli byste ho pořádně vyvětrat. Puštěním klimatizace snížíte teplotu v autě a pro dítě tam nebude takové vedro.

Pitný režim

Děti by měly dodržovat pitný režim, a to obzvláště při horkých dnech. Je dobré mít při cestování autem velkou zásobu tekutin. Děti by neměly být hladové, ale nesmí být ani přejedené.

Zabavte ho

Dítě je klidné, pokud spí. Když se nudí, tak vydává hodně energie. Proto na cestu přibalte vždy hračky, které děti zabaví.

Pravidelné zastávky

Vůbec není od věci párkrát během dlouhé cesty zastavit, aby se dítě nadýchalo čerstvého vzduchu.

NENECHÁVAT DĚTI V AUTĚ SAMOTNÉ

V žádném případě nikdy nenechávejte dítě v autě samotné, jestliže vozidlo opouštíte. Není to bezpečné, a jestliže tak učiníte, vystavíte dítě ohrožení života.

Související články

Další články