Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Čestmír Řanda zemřel zadlužený až po uši: Přítelkyně Míša ho našla ležet na podlaze

Čestmír Řanda mladší
Zdroj: Showpix
+ Další 3 fotografie
POTÍŽE
Řadu umělců v pondělí večer zaskočila zpráva, že zcela nečekaně zemřel herec Čestmír Řanda (†60) mladší. Příčiny jeho úmrtí jsou zatím nejasné, rýsují se ale první obrysy toho, co se mohlo stát. Multifunkční Řanda, který zvládal řadu profesí, měl podle blízkého přítele velké finanční problémy, jež jen těžko zvládal.

Pitva

„Kdy bude poslední rozloučení, na to je nyní brzy, protože bude pitvaný. Nezná se totiž přesná příčina úmrtí. Že zemřel na infarkt, to je jenom domněnka,“ řekl eXtra.cz kamarád Čestmíra Řandy (†60), spisovatel Jan Bauer (75).

Ten byl první, kdo veřejnost informoval o úmrtí. Dozvěděl se o tom od hercovy zdrcené partnerky.

Marný boj o život

„Když se Čestmír rozešel s Tinou Pletánkovou, přes Facebook se dali dohromady s Míšou, která má třináctiletou dceru Claudinku. Právě ta Čestmíra našla v bytě v Liberci, když se vrátila domů ze školy. Ležel na podlaze, bledý, vyplazený jazyk, nehýbal se a zvolna vychládal,“ prozradil nám Bauer.

„Pro Míšinu dceru to byl šok, ale zavolala záchranáře a ti se ho pak hodinu marně snažili oživit. Míša mezitím někde zůstala trčet v dopravní zácpě. Volala mi ještě z auta a pak z domu potvrzení, že je to definitivní. Je samozřejmě nešťastná, plakala,“ popisuje telefonát s partnerkou zesnulého.

Doktory odmítal

Podle Bauera se jeho přítel doktorům naprosto vyhýbal. „Kdysi měl nějakou operaci, myslím, že žlučníku, protože se úplně vyhýbal pivu, i když jiný alkohol si klidně dopřál, ale jinak k doktorům vůbec nechodil,“ vzpomíná.

A nastínil možnost příčiny smrti Čestmíra Řandy. Co pro něj mohlo být úplně fatální?

Velké dluhy

„V poslední době měl značné finanční problémy, měl dost dluhů. Vždycky měl třeba auto na leasing, pak ho ale nesplácel, tak o něj přišel. Měl z toho hodně vnitřního stresu, který zakrýval nonšalantností, ale srdce ho nakonec zradilo. Pokud vím, i jeho otec umřel taky ve zhruba šedesáti na infarkt,“ myslí si.

Kvůli koronaviru Řanda například přišel o dobrý výdělek, který ho mohl postavit na nohy.

„Před pár měsíci ho obsadili do nového seriálu o divokých devadesátkách, kde měl hrát podnikatele, ale kvůli koronaviru se natáčení zastavilo, mělo se pokračovat až na podzim. Plánoval si také, že bude hrát ve Švédsku v jednom filmu, na který se nakonec nesehnaly peníze. Všechny projekty mu spadly. Míša ho v podstatě v Liberci živila,“ dodal Bauer, který ví o kontroverzní pověsti zesnulého kamaráda, podle něj byl ale jinak výborný parťák.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy