Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Čestmír Mázl z Ordinace v zoufalé situaci: Petr Rychlý přijde měsíčně o závratnou částku

Petr Rychlý byl v Ordinaci v růžové zahradě přes 15 let.
Zdroj: archiv TV Nova
+ Další 3 fotografie
PENÍZE
Herec Petr Rychlý (55) je jednou z obětí nedávného rozhodnutí televize Nova ukončit příští rok na jaře dlouholetou seriálovou stálici Ordinaci v růžové zahradě. Významně se mu tak sníží příjmy.

Petr Rychlý měl z Ordinace balík

Podle odhadů médií bral seriálový Čestmír Mázl jako jedna z hlavních hvězd patnáct tisíc za natáčecí den, těch mohlo být v průměru zhruba třináct za měsíc. Měsíčně si tak mohl přijít i na 195 tisíc korun před zdaněním.

Jenže o ty nyní přijde, Ordinace v růžové zahradě se bude točit jen do února, v březnu tak dostane poslední honorář. Co dál?

Přichází o jednu práci za druhou

„Jarní karanténu jsem si docela užil… Horší situace nastává ale teď. Sám na svém diáři vidím, jak mi odpadá jedna práce za druhou,“ stěžoval si Petr Rychlý (55) v zářijovém rozhovoru pro iDnes, kde se ale radoval, že aspoň Ordinace mu jen tak neskončí.

„Doktorem Mázlem jsem šestnáct let a je pravda, že jsem s ním už hodně srostlý. Jednu dobu jsem netočil asi měsíc a samozřejmě se na život bez něj zvyknout dá a je mi jasné, že ten okamžik jednou nastane. Myslím ale, že tahle chvíle je zatím ještě daleko,“ doufal herec a někdejší bavič před dvěma měsíci.

Jediný příjem

Jak už dnes víme, přepočítal se. Nova seriál zařízla a jeho natáčení ukončí už velmi brzy. Na rozdíl od takového Jana Čenského (59), kterému po konci Ordinace zbude jen moderování v rádiu a z toho hypotéku nezaplatí, je na tom ale Rychlý přece jen trochu lépe.

Stále totiž moderuje kutilský pořad Rady ptáka Loskutáka, za který má mít podle neoficiálních odhadů kolem sta tisíc měsíčně. I když jde pro řadu lidí o obrovský příjem, je samozřejmě před zdaněním a pokud byl představitel primáře Mázla zvyklý na trojnásobek (a vlastně i na vyšší částky, když ještě mohl hrát divadlo), níž se mu určitě půjde těžko.

Co jste o jeho roli v Ordinaci nevěděli

Do seriálu se Petr Rychlý původně dostal s vedlejší rolí, podepsal smlouvu jen na deset dílů, po kterých měl ale zase zmizet. Jenže divákům se jeho postava zalíbila natolik, že dostal novou, lepší nabídku a nyní již patří k hereckému inventáři seriálu.

A byla to pro něj i záchrana. Tehdy Nova rušila všechny zábavní pořady včetně Rychlého Natoč to, a tak by byl bez příjmů, na které byl do té doby zvyklý. Třeba se i nyní objeví nějaká další lukrativní nabídka, aby byl zase na penězích, na které byl doteď zvyklý…

Související články

Další články