Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Čeští turisté v ohrožení! Letadlo Smartwings muselo nouzově přistát v Egyptě

Zdroj: Facebook
horor
Hororový zážitek mají za sebou cestující společnosti Smartwings, kteří v neděli letěli z Ostravy do Marsa Alam v Egyptě. Podle serveru tn.cz byl let po celou dobu v pořádku, při přistání se ale klapky na letadle správně nevysunuly a letadlo tak muselo hodinu kroužit ve vzduchu, aby spálilo palivo, než nouzově přistálo.

Pasažéři v letadle prý po celou dobu netušili, co se děje, údajně totiž nedostali žádné informace. "Báli se všichni, bylo hrozné ticho v letadle," napsal jeden z cestujících na sociální sítě. Naštěstí ale vše dobře dopadlo a pasažéři si zanedlouho už užívali svou vysněnou dovolenou.

Oprava klapek ovšem trvala dlouho, posádka letadla tak nemohla pokračovat dál, protože by překročila letovou normu. Tím se let zkomplikoval pro pasažéry, kteří stejným letadlem měli letět zpět do Česka.

Lidé museli strávit noc, během které se měli vracet domů, čekáním na náhradní posádku v hotelu u letiště, kde spali na zemi a na lehátkách u bazénu. "Technická podpora na letišti v Marsa Alam se snažila závadu, která se na letadle vyskytla, odstranit, bohužel se jí to do doby, po kterou posádka může být ve službě (letová norma), nepodařilo. Z tohoto důvodu bylo zapotřebí pro tento let zajistit náhradní posádku. Tu jsme do Marsa Alam vyslali i s technikem jiným letem," vysvětlila pro server tn.cz mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Související články

Další články