Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Čeští piloti pašovali drogy ve velkém: Policisté zabavili přes tunu kokainu

+ Dalších 10 fotografií
Drogový kartel
Celosvětový drogový kartel, který pašoval ohromné množství kokainu, se podařilo rozbít za přispění českých policistů. Ti se na rozsáhlé akci nepodíleli náhodou, ve zločinecké síti totiž působili i dva čeští piloti. Jejich podíl na nelegální přepravě drog po Evropě, Asii a Jižní Americe nebyl nezanedbatelný.

Přes tunu kokainu a zhruba dva miliony eur, v přepočtu 51 milionů korun, zabavili při velkém zátahu policisté. Zároveň nasadili želízka 16 lidem z drogového kartelu, který pašoval drogy po celém světě. To celé v rámci rozsáhlé operaci, která dostala krycí název Familia.

Kromě českých policistů se na ní podíleli i strážci zákona z Chorvatska, Švýcarska, Belgie, Paraguaye nebo Hongkongu. Zapojila se rovněž americká protidrogová centrála DEA.

V kartelu, který působil v Evropě, Asii a Jižní Americe, sehráli klíčovou roli i dva čeští piloti. „Soustavně jsme monitorovali činnost dvou českých pilotů, kteří podle pokynů hlavního organizátora za účelem zastření skutečného účelu letů zajišťovali fiktivní pasažéry a následně soukromým letadlem převáželi kokain z Jižní Ameriky do Evropy,“ informovala Národní protidrogová centrála (NPC).

Kromě drog a peněz u sebe pašeráci měli i luxusní auta či hodinky. Zabaveno bylo i další zboží v hodnotě přesahující milion eur. Klec spadla v květnu, a to hned na dvou místech najednou. Ve 21 kufrech našli policisté ve Švýcarsku 600 kilogramů kokainu, dalších 421 kilo bylo zabaveno v Hongkongu.

„V České republice byl následně zadržen druhý z pilotů, přičemž v rámci provedených domovních prohlídek u něj byl zajištěn v přepočtu téměř milion eur,“ dodala NPC v tiskové zprávě.

Mohlo by vás zajímat

Další články