Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Čeští muslimové tvrdě odsuzují útoky v Paříži: Tohle nemá s islámem nic společného!

Muneeb Hassan Alrawi se obává, že minimálně k verbálním útokům na
české muslimy dojde.
Zdroj: profimedia.cz
Jak předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi, tak pražská muslimská obec tvrdě odsoudili teror, který se odehrál ve večerních a nočních hodinách v hlavním městě Francie, Paříži.

Teroristická organizace Islámský stát se prostřednictvím své propagandistické agentury al-Hayat Media Centre formálně přihlásila k útokům na Paříž. Koordinované útoky označili islamisté za „zázrak“.

Ve společnosti se okamžitě zvýšilo protimuslimské napětí, na což okamžitě zareagovali zástupci české muslimské komunity, kteří se obávají násilí vůči muslimům u nás. Podobné teroristické činy podle Hassana Alrawiho, dlouholetého představitele brněnské muslimské komunity, nemají žádnou oporu v islámu jakožto náboženském učení.

„Muslimská obec hluboce soucítí s oběťmi ve Francii, které zemřely při teroristickém útoku. Razantně odsuzujeme jakékoliv násilí na kterékoli bytosti. A opět důrazně opakujeme, že tyto činy nemají a nikdy nic neměly společného s islámem,“ uvedla v prohlášení pražská muslimská obec.

Muslimové se mají připravit na to, že podle Alrawiho minimálně k verbálním útokům dojde.

Související články

Další články