Takové video jsme tu ještě neměli! Čeští bezdomovci natočili emotivní klip na Masarykově nádraží v Praze, ve kterém zpívají naši hymnu „Kde domov můj“. Chtějí tím poukázat na svou tíživou situaci a podpořit projekt, díky kterému by se mohli začlenit do společnosti.

Kolemjdoucí klopí zrak či hází na bezdomovce nenávistné pohledy. Taková je realita české společnosti. Bezdomovectví na lehkou váhu však nebere Armáda spásy, která se snaží těmto lidem pomoci, kde se dá. Charitativní video s bezdomovci natočili letos na jaře.

Armáda spásy doufá, že se jí klipem podaří připoutat pozornost a získat podporu pro projekt s názvem ReShare. Díky němu pak mohou ženy a muži bez domova získat pracovní trénink a odrazit se ode dna. Práce spočívá ve zpracování šatů ze sběrných kontejnerů.

Letos v prvním pololetí dala Armáda spásy krátkodobou práci 60 svým klientům. Teď by se do projektu mělo začlenit 15 lidí. Kontejnery na textil jsou v Praze, Ostravě, Opavě a Krnově, nehrozí tedy, že by práce nebyla.

Jeden kontejner stojí 14 500 korun. Zájemci mohou na projekt přispět i přes internet.

Armáda spásy se snaží bourat předsudky vůči bezdomovcům. Naposledy v červnu uspořádala první koncert, na němž vystupovali muzikanti bez domova. Hráli hity slavných kapel i své vlastní skladby.