Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Cesta zpátky na vrchol bude pro Samkovou náročná, říká kouč Marian Jelínek. Čeho se musí vyvarovat?

 Eva Samková a její hrůzná nehoda: Cesta zpět na vrchol bude náročná, říká odborník
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Vážné zranění

Česká olympijská vítězka Eva Samková (28) se vážně zranila při závodě Světového poháru snowboardcrossových týmů. Přijela do cíle sice jako druhá, jenže nečekaně spadla a zlomila si obě nohy v kotníku. Jestli se sportovkyně dostane zpět na vrchol, na to jsme se zeptali sportovního kouče Mariana Jelínka (58).

Nejisté vyhlídky

Jak se Eva Samková, která musela okamžitě podstoupit v Rakousku operaci, bude opět dávat dohromady, to je momentálně ve hvězdách. “Je to individuální. Psychickou odolnost nemáme stejnou. důležité je, v jakých podmínkách se zraněný nachází, jaká je vážnost jeho zranění,” řekl kouč vrcholových sportovců. “Nedá se přesně říci, jak se sportovec s danou situací vyrovná. Někdo se z toho dostane rychle, ale znám i sportovce, kteří už se ze svých zranění nikdy nevzpamatovali,” zasvětil eXtra.cz Marian Jelínek do ne úplně růžové budoucnosti, která může pro Evu teď nastat.

Musí být pozitivní

Podle slov bývalého hokejového trenéra, který v současnosti spolupracuje individuálně s vrcholovými sportovci, jako je například tenistka Karolína Plíšková nebo hokejový brankář Petr Mrázek, jde o emoční koktejl a je jen na daném člověku, jak se k realitě postaví. “Pokud je tam hodně strachu, úzkosti a obav, tím se hojení samozřejmě zpomaluje,” varuje Jelínek. “Neznám sice vážnost zranění, ale jak znám Evku, je to silná, psychicky odolná a pozitivní žena, a pokud to bude v medicínských možnostech, je Eva ta, kdo se může velmi rychle vrátit na vrchol. Podotýkám ovšem, že neznám rozsah zranění, nejsem lékař,” uzavřel Jelínek.


Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy