Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Cesta za dobrodružstvím: Jak s dětmi oslavit konec školního roku?

Cesta za dobrodružstvím: Jak s dětmi oslavit konec školního roku?
Zdroj: Pixabay
Vysvědčení
Den, kdy většina školáků dostala vysvědčení je za námi. Pro mnohé rodiče a děti to byl sváteční den. Nejen kvůli papíru, na kterém mohou či nemusí být samé jedničky, ale i proto, že konečně odstartují tolik očekávané prázdniny. Není tedy na co čekat. Vzhůru za dobrodružstvím, poznáváním, zážitky!

Poslední školní den je za námi a vy si začínáte s dětmi užívat letní prázdniny. Přinášíme vám tipy, jak je nejen zabavit a edukovat, ale také vhodné zážitkové dárky za vysvědčení, se kterými u svých ratolestí zabodujete na plné čáře.

Vzhůru za Indiány do Mariánek

Pokud si vaše děti touží zahrát na Indiány, vezměte je na víkend do Mariánských Lázní. Animační program Coolonáda je přivítá v indiánském kmeni, kde se naučí nejrůznějším zručnostem a dovednostem. Vyrobí si tradiční oděv, zastřílí z luku, naučí se bubnovat jako Indiáni a v neposlední řadě zažijí atmosféru kmenové rady ve stylovém teepee. Zábava, dobrodružství, soutěže, tím se budou vaše děti bavit, zatímco vy si budete s partnerem užívat romantiku při procházce po nepřeplněném pěkném lázeňském městečku. Dejte si sklenku vína a něco dobrého na zub na příjemných zahrádkách u restaurací a odpoledne si vychutnejte wellness, masáže či jiné procedury, které Mariánské Lázně nábízí.

Den plný zábavy na Monínci

Máte doma malé chytrolíny, co si za vysvědčení zaslouží opravdu pořádnou odměnu? Vezměte je do areálu Monínec Mohou se tam projet na stometrové maxiskluzavce, což je zážitek, na který se opravdu nezapomíná. Pozor plavky a ručníky s sebou! Skluzavka je totiž vodní. A kdybyste koupání neměli dost, můžete si užít vodní radovánky i na Pilském rybníku. Nechybí sportovní vyžití jako paddle board, aquazorbing nebo jízda na voru. Součástí areálu je i obří kuličková dráha, která baví děti každého věku. Vydovádět se mohou také v lanovém parku, nebo můžete spolu s nimi zkusit discgolf, lukostřelbu, horské koloběžky či bungee trampolínu. Pokud by nevyšlo počasí, zkuste indoor hernu, která také stojí za to. Zapomínat nesmíme ani na výbornou kuchyni a ubytování s dokonalým výhledem. To vše nabízí areál Monínec, kde se nebudete nudit ani týden!

Výprava do druhohor za dinosaury

Vezměte své děti za vysvědčení na dobrodružné putování po druhohorách do některého z DinoParků Vaše děti si užijí modely dinosaurů v životních velikostech, dekorace druhohorní přírody nebo dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora. V ceně vstupenky je i 4D kino, které bude pro malé milovníky těchto pravěkých tvorů dokonalým zážitkem. Dospělí jistě ocení mlhostromy pro osvěžení v letních měsících. Celá rodina si užije na jednom místě spoustu zábavy a atrakcí, tudíž ji čeká příjemně strávený společný den.

Zážitek ze světa fantastických iluzí

Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Návštěvu výstavy můžete zakončit ve slavné kavárně a cukrárně Myšák z roku 1922, která je přímo vedle muzea. Že se nejedná o obyčejnou cukrárnu vám napoví i věhlasná klientela. Na zákusek sem chodila například operní pěvkyně Ema Destinová, herec Oldřich Nový nebo prezident Tomáš G. Masaryk.

Hračky i zážitky pod jednou střechou

Svět plný hraček a her, ale také senzačních atrakcí, které si vaše děti zamilují, to je pražské hračkářství Hamleys Kromě nádherného benátského kolotoče, na kterém se mohou svézt, je čeká laser game nebo zrcadlové bludiště. Pohltí je i virtuální realita, valit oči budou na obrovskou výstavu českých památek postavených z LEGA a dech ztratí při prohlídce motýlího domu ve spodním patře Hamleys. O obrovském výběru hraček, sladkostí, kreativních potřeb a všech dalších vychytávek dětského světa netřeba mluvit.

Fenomén velkoměsta 20. století

Výstavní projekt Srdce velkoměsta ukazuje příběh dvacátého století, který je neodmyslitelně spojený s fenoménem velkoměsta, jenž se stalo nejpříznačnějším prostředím moderního člověka. Dynamický industriální vývoj, jenž se odehrál v Evropě, ve Spojených státech a pak globálně, vedl k vytváření velkoměsta jako „domény samé o sobě“, jejíž obyvatelé žijí v naprosté závislosti na systému v ní ustanoveném. Výstavní projekt Srdce velkoměsta se skládá ze dvou navazujících částí: jestliže se první část soustředila hlavně na dvě desetiletí po vzniku demokratického Československa v roce 1918, tato druhá, navazující část se zaměřuje na období od čtyřicátých let dvacátého století až do začátku jednadvacátého století. Očima umělců, zastoupených grafikou či kresbou ve sbírkách GASK, nahlíží tato výstava na velkoměstskou tematiku vážným i humorným způsobem.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy