Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Cesta nejen ke zdraví a duševní rovnováze: S kundaliní jógou se dostanete do extáze!

Zdroj: Profimedia.cz

Kundaliní představuje základní evoluční sílu člověka. Tato životodárná energie v nás sídlí už od narození, dokud ji však neprobudíme, tak spí. Slovo kundaliní pochází ze sanskrtu a značí kruhovou energii.

Zobrazuje se jako stočený had spočívající na dolním konci páteře. Je-li hadí síla probuzena, pohybuje se podle hinduistické tradice vzhůru a otevírá při tom čakry Důležité je, abychom kundaliní uvolňovali postupně a bezpečně, k čemuž nám napomůže kundaliní jóga.

Kundaliní jóga kombinuje meditaci, mantru, fyzická a dýchací cvičení. Vznikla v Indii, kde se tajně předávala z učitele na žáka. V roce 1969 ji začal v USA vyučovat Yogi Bhajan, mistr kundaliní jógy, a tím umožnil lidem po celém světě přístup k této jedinečné metodě.

Nazývána bývá jógou pro normální lidi, kundaliní jógu může praktikovat každý, na rozdíl od obvyklé cesty jogína, jenž se vzdává světského života. Základem jsou sety cviků a meditací, které se zaměřují na tělo, psychiku, čakry, případně na to všechno najednou.

Těmito sestavami se stimulují žlázy, posiluje imunita a nervový systém, zlepšuje soustředění, zvyšuje vnímavost a intuice, zbavujeme se nežádoucího stresu a zklidňujeme svou mysl.

Když kundaliní energie stoupá, je to prý nádherný a euforický zážitek, nezřídka ho provází změněný stav vědomí. Někteří jedinci dokonce popisují, že jde o pocit podobný orgasmu

Již tisíce let existuje 8 stupňů jógy, od nichž se odvíjí různé styly, které se navzájem prolínají, jedna technika podporuje druhou. Kundaliní jóga, jež náleží k duchovním typům jógy, je nejkomplexnější ze všech, vyniká hlavně svou účelností, rychlostí a efektivitou.

Přihlásili jste se už na první lekci?

Související články

Další články