Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Český zázrak Barbora Krejčíková to dokázala: Je novou královnou French Open

Barbora Krejčíková zvítězila ve French Open
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií

Tenistka Barbora Krejčíková (25) v sobotním finále dvouhry na French Open rozdrtila Rusku Anastasii Pavljučenkovou a stala se grandslamovou šampionkou. Česko má novou tenisovou královnu.

Hvězdná Barbora Krejčíková začala svůj boj o titul na French Open ve finále Ronald Garros s jistotou a značným náskokem, také předvedla neskutečnou psychickou sílu, i díky které nakonec dokázala Rusku Anastasii Pavljučenkovou porazit.

První set zvládla Barbora Krejčíková s přehledem 6:1. Ve druhém setu jí dala Ruska zabrat a Krejčíková prohrála 2:6. Ve třetím setu hrála Ruska už se zavázanou nohou, Krejčíková dokázala vyhrát 6:4. Barbora Krejčíková je novou českou královnou French Open!

V neděli 13. června čeká Barboru Krejčíkovou finále ve čtyřhře. Pokud by se jí podařilo na pařížském grandslamu vyhrát i čtyřhru, bylo by to po více než dvaceti letech. Naposledy něco podobného dokázala Mary Pierceová v roce 2000. Zda česká sportovkyně dosáhne stejného úspěchu jako Pierceová, to je zatím otázkou. Už nyní je ale jasné, že se svým omračujícím vítězstvím ve dvouhře a neskutečným bojem zapsala do srdcí celého, nejen tenisového světa.

Ve finále se kromě prestižního ocenění a celoživotní slávy utkala také o 1 400 000 eur, což je v přepočtu zhruba 35,5 milionu korun.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy