Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Český youtuber před soudem: Dostal podmínku za sprosté řeči!

Zdroj: youtube.com
V České republice se stalo poprvé, co byl za svoji tvorbu odsouzen youtuber. Jedná se o dvaadvacetiletého Petra Jelínka, který vystupuje pod přezdívkou Pstruh103. Od soudu odešel s podmínkou za nevhodné chování ve videu a vulgarismy na jistou P. Y. Wolf.

Co se týče českých youtuberů, tak tohle tady ještě nebylo. Youtuber Petr Jelínek, který ve videích vystupuje pod pseudonymem Pstruh103 a pochází z Jihlavy, je vůbec první člověk z této branže , který stanul před soudem.

Zpočátku to vůbec nevypadalo růžově. Tomuto vtipálkovi, jenž je známý tím, že pro sprosté slovo nejde daleko, původně hrozily dva roky ve vězení. A za co že si to vysloužil? Natočil na YouTube video, ve kterém se vulgárně vyjadřuje o projektu Petry Yamuny Wolf, která provozuje psychologickou poradnu, jejíž součástí je i takzvaná vaginální terapie.

Jenomže tohle dvaadvacetiletý youtuber dost přehnal. Označil dívku doslova jako "zasranou zkurvenou zlodějku". A co ho vlastně donutilo být až tak moc vulgární?

Podle jeho slov ho naprosto šokovala suma, kterou si P. Y. Wolf účtovala za své cenné rady. Za desetihodinový seminář požadovala až patnáct tisíc korun. Tohle je každopádně na Českou republiku velmi neobvyklá kauza.

Státní zástupce Ivo Novák nakonec upozornil, že každý má právo vyjádřit svůj názor, ale způsob, jaký obžalovaný zvolil, je podle žalobce neakceptovatelný a dokonce za hranou zákona.

Petr Jelínek si byl moc dobře vědom své chyby. "S trestem jsem počítal. Video jsem z internetu stáhl ihned po výslechu na policii. Nyní už ho nelze přehrát," dodal na závěr.

Související články

Další články