Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy The Voice Ewa Farna Agáta Prachařová porod Meghan Markle

Nejnovější kauzy

Český turista (†19) zemřel v Tatrách: Nezvládl těžký terén

Devatenáctiletý Čech zemřel v Tatrách.
Teprve devatenáctiletý mladík přišel kvůli své nepřipravenosti o život na Slovensku ve Vysokých Tatrách. O tragédii informovala slovenská Horská záchranná služba. Mladík byl nezvěstný již od čtvrtka a až v sobotu našli záchranáři jeho tělo ve vysokohorském terénu.

„Můžu potvrdit to, že tělo bylo nalezeno,“ řekla iDNES.cz mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. Devatenáctiletý mladík přecenil své síly a vydal se do vysokohorského terénu bez potřebné výstroje.

Někdy ve čtvrtek začal mít nejspíše problémy, jelikož naposledy mluvil se svým otcem, který následně zalarmoval HZS. „Ještě ten den bylo o spolupráci při pátrání požádané Prezidium PZ SR s lokalizací mobilního telefonu,“ napsala HZS na web.

Do pátrání po chlapci se zapojil i vrtulník. Tělo mladíka nakonec našli záchranáři v sobotu bez známek života. Příčina smrti je zatím neznámá.

Mohlo by vás zajímat

Další články