Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Český tenis má novou hvězdu: Brenda Fruhvirtová (13) ovládla turnaj jako 2. nejmladší v historii

Český tenis má novou hvězdu: Brenda Fruhvirtová (13) ovládla turnaj jako 2. nejmladší v historii
Zdroj: profimedia.cz
Tenis
Česko má v ženském tenise zaděláno na další nadějné časy. Teprve třináctiletá Brenda Fruhvirtová totiž opanovala juniorský turnaj na okruhu ITF v Káhiře. Ve věku 13 let, 5 měsíců a 9 dní se tak stala druhou nejmladší hráčkou historie, které se něco takového povedlo.

V tom, kdo jednou nahradí Petru Kvitovou nebo Karolínu Plíškovou, je čím dál tím víc jasno. Česko vkládá velkou naději v sestry Lindu a Brendu Fruhvirtovy, které ve svých 15, respektive 13 letech doslova berou dech jak tenisovým fanouškům, tak odborníkům.

Teď dokázala nadchnout nejen českou, ale i světovou veřejnost Brenda Fruhvirtová. Teprve třináctiletá dívka opanovala turnaj v Káhiře, což se jí povedlo jako druhé nejmladší v historii. Před ní je jen chorvatská tenistka Mirjana Lučićová Baroniová, která byla při zisku titulu v roce 1995 pouze o dva měsíce mladší. Nutno přitom podotknout, že šlo o Brendin vůbec první turnaj na juniorském okruhu ITF.

Porazila o jedenáct let starší soupeřku

Jak Brenda, tak Linda udivují tenisové odborníky už několik let. Například Linda si už minulý rok vyzkoušela trénink s dospělými reprezentantkami. "Linda dokáže držet krok v trénincích s mnohem staršími hráčkami a dospělými. Když jsem spolupracoval s Kateřinou Siniakovou, tak v jejích třinácti letech jsme mohli pomýšlet na tréninky s o rok staršími. Tady Linda zvládá tréninky rychlostně s dospělými," ocenil nedávno Lindu pro server Sport.cz trenér Daniel Filjo.

Stejně jako její starší sestra i Brenda rychlostně i výkonostně stíhá daleko starší hráčky. To potvrdila například letos v červenci na exhibičním turnaji o Trofej solidarity a naděje 2020. Brenda tam dokázala porazit o 11 let starší a mnohem zkušenější tenistku Kateřinu Siniakovou. Český tenis se tak nejspíš nemusí obávat, že by budoucnost byla černá.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy