Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Český táta odmítl dělat se synem úkoly a válčí se školou: Úkoly prý nejsou ve školském zákoně

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 9 fotografií
Od pondělí se na sociálních sítích řeší status tatínka, který si říká Táta parťák. Ten si odmítá připustit fakt, že jeho synek by měl povinně dělat domácí úkoly, které mu uloží učitelka. V nekonečně dlouhém statusu se snaží svoje stanovisko obhájit. Co na to říká veřejnost?

Nekonečně dlouhý status, který napsal jeden naštvaný tatínek, který si říká Táta parťák, zvedl ze židle celý národ. Kontroverzní promluva na jeho profilu na Facebooku nenechala chladného snad nikoho. Tatínka školou povinného chlapce rozčílilo především to, že jeho dítko dostane, když úkol neudělá, poznámku červenou propiskou.

Otec se okamžitě začal ohánět školským zákonem, kde nenajdete o domácích úkolech podle jeho slov ani zmínku. Pustil se do boje nejen s třídní učitelkou, ale válčí také s vedením školy. Jeho argumenty si můžete přečíst zde. Táta parťák dokonce tvrdí, že ho škola okrádá o čas se synem.

Spousta rodičů si pravděpodobně klepe na čelo. Včetně herečky Nikol Štíbrové (31), pro kterou je role maminky vlastně pořád nová. „Doprčic. Co se to děje. Už vidím, jak by se naši rodiče bili do krve o to, aby po nás škola nevymáhala domácí úkoly, protože nás okrádají o společně strávený volný čas,“ píše Nikol ve svém statusu na Facebooku.

„Tady pan otec evidentně věnoval onen čas, který je pro něj tak vzácný, několikaměsíčním mailováním a handrkováním s učitelkou i vedením školy, až teda nakonec přišel zástupce školy a řekl mu, už na vás nemáme nervy, my po tom vašem klukovi teda ten domácí úkol nechceme, a pan otec se tu teď hrdě plácá po rameni, jak vyzrál nad systémem,“ pokračuje Nikol Štíbrová.

Co si o domácích úkolech myslíte vy? Také si myslíte, že děti i rodiče okrádají o čas?

Související články

Další články