Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Český slavík Mattoni opět zamíchal kartami! Langerová v šoku!

Pro Anetu letos Slavík skončil.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 15 fotografií
Český slavík je opět tu! Letošní ročník však může být absolutně jiný! Někdo vypadl z kola ven...

Už tuto sobotu budou v pražském Hudebním divadle Karlín vyhlášeni vítězové letošního ročníku ankety Český slavík Mattoni.

Český hudební průmysl má sice své stálice, ale hlasování fanoušků může být každý rok nevyzpytatelné. Mezi šesticí nominovaných zpěvaček letos nechybí Lucie Bílá (50), která nedávno zrušila koncerty v O2 aréně kvůli nemoci. Potom lze očekávat v top šestce skoro Kanaďanku Lucii Vondráčkovou (36) nebo Ewu Farnou (23) , Moniku Absolonovou (40) či Annu K (51).

Aneta Langerová je jedinou zpěvačkou, která vyfoukla Slavíka Lucii Bílé, a to dokonce dvakrát v řadě (2005 a 2006). V top šestce byla vždy. Letos ji však nahradila zpěvačka Marta Jandová (42), které určitě pomohla show Tvoje tvář má známý hlas.

Favoritem mezi zpěváky je jako vždy Karel Gott, s nímž soupeří Tomáš Klus (30), který ho jednou sesadil z trůnu. K nejpopulárnějším zpěvákům patří také Michal David a nebo Richard Krajčo. Dalším oblíbencem posluchačů je zpěvák Tomáš Ortel, který je v anketě pod novým jménem Joakim Brodén. Tento švédsko-český zpěvák z nominací vystrnadil dokonce i oblíbeného Daniela Landu.

Nováčkem mezi šesti nejlepšími kapelami je kapela Slza. Loňský Objev roku se utká se skupinami Kabát, Chinaski, Kryštof, Olympic a kontroverzní kapelou Ortel.

Sobotním galavečerem nás bude provázet moderátor Ondřej Sokol. Na udílení Českých slavíků živě zazpívají Lucie Bílá, Ewa Farna, kapely Kabát, Slza a Jelen. A v neposlední řadě největším tahákem pro diváky bude společné vystoupení plaché zpěvačky Mariky Gombitové s Mirem Žbirkou.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy